در گفتگو با ائمه جمعه آمل مطرح شد؛
23 اسفند 1394 ، دیدگاه 0
ترویج سیره فاطمی امری مهم و اساسی است / ولایت محوری از ویژگی های بارز حضرت زهرا بود

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل با اشاره به ایام فاطمیه اظهارداشت: در ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) قرار داریم که ضرورت دارد برنامه های عزاداری به بهترین نحو ممکن برگزار شود.


امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: این بانوی گرانقدر از مقام ارزنده و والایی برخوردار است که باید زمینه ترویج سیره نورانی حضرت فاطمه الزهرا(س) در جامعه فراهم شود که برکات و دستاوردهای ارزشمندی برای جامعه اسلامی دارد.


وی با بیان این که ترویج سیره فاطمی امری مهم و اساسی است، بیان داشت: نیاز است تلاش های شایسته ای در مسیر گسترش سیره و روش زندگانی این بانوی گرانقدر صورت گیرد تا آحاد مردم و جوانان با این وجود والا آشنا شده و حضرت فاطمه الزهرا(س) را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.


عضو شورای حوزه علمیه مازندران افزود: ولایت مداری از ویژگی های مهم و ارزشمند حضرت فاطمه الزهرا(س) است که در زمانی ولایت را مورد هدف قرار دادند این بانوی گرانقدر همواره در مسیر ولایت گام برداشته و تلاش های ارزشمندی صورت داده است.


حجت الاسلام رحمانی آملی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه الزهرا(س) همواره یاور و پشتیبانی برای امام علی(ع) بوده که در مسیر ولایت پذیری خطرهای بسیاری را به جان خریده و اسوه و الگویی ارزنده برای همه ما است.


وی با بیان این که این بانوی بزرگوار در ولایت مداری اسوه ای ارزشمند است، گفت: ضرورت دارد سیره حضرت فاطمه الزهرا(س) را در پایداری و ایستادگی در دفاع از حریم ولایت به عنوان الگویی قرار دهیم.


امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: توسل به سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) زندگی انسان را در مسیر سعادت و تعالی قرار داده و زمینه عاقبت بخیری و رضایت حضرت حق را فراهم می کند.


حجت الاسلام رحمانی آملی افزود: بهره گیری از سیره گرانقدر و روش نورانی ائمه اطهار(ع) زندگی انسان را بیمه کرده و الگویی برای تحقق سبک زندگی اسلامی است که ضرورت دارد به این امر مهم و ارزشمند توجه خاصی صورت گیرد.


ولایت محوری از ویژگی های بارز حضرت زهرا بود
 

حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر با بیان این که نیاز است مراسم های سوگواری ایام فاطمیه باشکوه و عظمت خاصی برگزار شود، گفت: برگزاری برنامه های سوگواری اثرگذاری و برکات شایسته ای دارد و جامعه را بیمه می کند.


حجت الاسلام تقی زاده خاطرنشان کرد: مراسم فاطمیه نباید قطع شود که اگر جریان شهادت این بانوی گرانقدر به وجود نمی آمد ما این همه مشکل نداشتیم و عقب ماندگی اسلام در به وقوع پیوستن جریان شهادت مظلومانه حضرت فاطمه الزهرا(س) است.


استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ولایت محوری از ویژگی های بارز حضرت فاطمه الزهرا(س) است، گفت: این بانوی بزرگوار پشتوانه ارزشمندی برای امام علی(ع) و یادگار پیامبر گرامی اسلام بود که حضرت محمد(ص) بوی بهشت را از حضرت فاطمه الزهرا(س) استشمام می کرده است.


وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد سیره نورانی حضرت فاطمه الزهرا(س) را سرلوحه امور خود قرار دارد و در این مسیر نورانی و گرانقدر تلاش و اهتمام ارزنده ای داشته باشیم.


امام جمعه دابو و دشت سر افزود: بهره گیری از سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) زندگی انسان را در مسیر سعادت و تعالی قرار می دهد که می طلبد در مسیر بهره گیری از راه و روش این بزرگواران حرکت کنیم.


حجت الاسلام تقی زاده با بیان این که زندگی بر محور بندگی اهل بیت معصومین(ع) برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد، گفت: این بزرگواران از درجات و مقام ارزشمندی برخوردار هستند که بهره گیری از سیره ارزشمندشان الگویی برای تحقق سبک زندگی اسلامی است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0