ادریس اف: آیت الله خامنه‌ای الگوی مسلمانان جهان است
26 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
مفتی و امام جمعه شهر نیژنی نووگراد روسیه گفت: آیت‌الله خامنه ‌ای یک مسلمان نمونه و واقعی و الگویی برای بسیاری از مسلمانان جهان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عمر حضرت ادریس اف ظهر دوشنبه در دیدار با حجت الاسلام سید محمد سعیدی امام جمعه و تولیت آُستانه مقدسه قم، اظهار داشت: با توجه به اینکه من در گذشته نیز چند بار به ایران سفر کرده بودم و کمی با نوع زندگی مردم ایران آشنایی دارم، آنها علی رغم وجود تهدید‌ها و تحریمها هنوز به زندگی عادی و با نشاط خود را ادامه می‌دهند.

وی بیان داشت: اگر مردم و ملتهای مختلف منطقه یکدیگر را بشناسند وضعیت کنونی منطقه بسیار بهتر خواهد شد.

امیدوارم آرامشی که در ایران وجود دارد، همواره ادامه پیدا کند

مفتی شهر نیژنی نووگراد با بیان اینکه مناقشات و تفرقه‌های فراوان در سراسر دنیا تاثیری جدی در ایران نداشته، عنوان کرد: امیدوارم سکوت و آرامشی که در ایران وجود دارد، همواره ادامه پیدا کند و آرزوی شکوفایی ایران را داریم.

وی ضمن ابراز خرسندی از حفظ دین اسلام در ایران، گفت: آیت‌الله تسخیری کارهای فراوانی در زمینه تقریب مذاهب، تقویت  و نزدیکی ارتباط شیعه و سنی انجام داده است.

آیت الله تسخیری احترام و جایگاه خاصی در بین مسلمانان روسیه دارد

ادریس اف افزود: آیت الله تسخیری علاوه بر احترام و جایگاه خاصی که در بین مسلمانان روسیه دارد و از سوی دولت روسیه نیز مورد تقدیر و احترام واقع شده است.

پوتین با مسلمانان ارتباط خوبی دارد

امام جمعه و مفتی نیژنی نووگراد روسیه ابراز داشت: ارتباط خوب مدیر بخش اسلامی روسیه و همچنین پوتین با مسلمانان، شباهتهای دکتراحمدی‌نژاد و پوتین هم از نظر ظاهری هم باطنی و حضور ما در ایران و این گونه تعاملات، این اطمینان را به وجود می‌آورد که ارتباطات و تعاملات ایران و روسیه بیش از پیش تامین و تقویت خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0