رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس:
25 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان، متخصصان و دانشگاهیان در مجلس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی سردفتران و دفتریاران شهرستان آمل افزود: به اعتبار مسئولیتی که در مجلس به عنوان رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس داشتم نحوه قانون گذاری در کشورهای مختلف دنیا را بررسی می کردیم و به نتایجی می رسیدیم.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: در ابتدای هر دوره، 15 نفر از نمایندگان به عنوان اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس انتخاب می شوند که معمولا از هیئت رییسه مجلس هستند.

وی با تاکید بر این که ارتباط نخبگان کشور با مجلس بسیار ضعیف است، گفت: مجلس در بعضی از امور تخصصی تصمیماتی می گیرد که شایسته نبوده و ضرورت دارد قبل از رسیدگی به آن مشاوره هایی از افراد متخصص و اهل فن گرفته شود.

رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس خاطرنشان کرد: اعدام هایی در خصوص مواد مخدر صورت می گیرد که داریم هزینه های بسیاری را در عرصه سیاست خارجی و حقوق بشری می دهیم که دائم در ستاد حقوق بشر مجلس و قوه قضاییه در حال پاسخگویی به این موارد هستیم که اثرات ناشایستی دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس افزود: در دنیا یک اصل وجود دارد که میان قاچاقچی و معتاد فرق گذاشته می شود و طرحی داریم تا تمام مجازات های اعدام مواد مخدر تبدیل به حبس ابد شود.

یوسفیان ملا تصریح کرد: تا ما درب های مجلس را به روی نخبگان، متخصصان و دانشگاهیان باز نکنیم نمی توانیم قوانین خوبی تصویب کرده و موفقیت هایی داشته باشیم که ضرورت دارد در مجلس آینده به این امر مهم توجه شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0