در گفتگو با کمال نیوز مطرح شد؛
17 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
تشریح نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران از دستاوردهای سفر رییس جمهور به فرانسه و ایتالیا +عکس

حاج امیر میران آملی نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و عضو هیات اقتصادی ایران در سفر ریاست جمهوری به فرانسه و ایتالیا در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری کمال نیوز دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به فرانسه و ایتالیا  را تشریح کرد.

 وی با اشاره به اینکه پس از پسا تحریم اولین سفر دکتر روحانی رییس جمهور ایران به فرانسه و ایتالیا بوده است گفت: در این سفر قراردادها، توافقنامه ها و تفاهماتی از سوی رییس جمهوری و تعدادی از اعضای دولت و هیئت همراه انجام شد.

 میران آملی افزود: پایتخت اقتصادی ایتالیا میلان است، جایی که کنسولگری ایران فعال می باشد و یک هدف هیات ایران در سفر اروپایی داشتیم که بازسازی چهره ایران نزد افکار عمومی جهانیان است.

 نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران ادامه داد: این ادامه راه است که چهره های اصیل ایرانی چون روحانی، ظریف و نهاوندیان در صحنه سیاسی از ژنو تا وین تا داووس دنبال کرده اند و اولین سفر اروپایی ریاست جمهور ایران به اروپا ، نقش موثری در این راستا داشته است.

میران آملی بیان داشت: هیات اقتصادی که بهمراه رییس جمهور بودند نیز به عنوان نیمی از هیات کشورمان بود که می بایست در این مهم نقش آفرینی جدی کنیم که طرف اروپایی چهره ای حرفه ای، روزآمد، جدی و قابل اعتماد از جامعه فعالان اقتصادی ایران مشاهده کند.

نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران خاطرنشان کرد: اولین بار است که طراحی و اجرای پروژه هیات اقتصادی همراه رییس جمهور به اتاق ایران سپرده شده و هدف دوم ما باید این باشد که دولتمردان ثمره اعتماد به بخش خصوصی را ببینند.

 وی اظهارداشت: بخش خصوصی ایران باید نشان دهد بلوغ کافی برای سکانداری روابط بین الملل اقتصادی  در تمام عرصه هایش را داراست که دولت باید در این مهم، به سیاست گذاری و رگولاتوری بپردازد و عملیات را به بخش خصوصی بسپارد که این سفر خواستگاه خلق این اعتماد است.

 نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به نشست اتاق بازرگانی ایران با آقای پالگرینی از مدیو بانکا از بزرگترین بانکهای ایتالیا گفت:  آنها بعلت حضور مداوم شصت ساله، از نیمه دهه پنجاه میلادی در ایران، شناخت خوبی نسبت به پروژه ها و سازوکار ایران دارند و ضمنا خوب است بدانیم پالگرینی مسئول پرونده ایران در هیات مدیره بانکست و با جزییات کار با ایران، شرایط پسا برجام، ملاحظات آمریکایی  و ملاحظات حقوقی، آشنایی دست اول دارد.

عضو هیات اقتصادی ایران در سفر ریاست جمهوری به فرانسه و ایتالیا اضافه کرد: شرکت کنندگان در نشست مدیو بانکا به مطالب ارایه شده، به لحاظ فایناس ابراز علاقه نشان دادند.

 وی با تاکید بر اینکه در هتل محل اقامت رییس جمهور، رییس اتاق ایران و رییس کنفدریزیای ایتالیا گزارشی به ریاست جمهور عرضه کردند و سپس رییس جمهور سخنرانی کردند.

 میران آملی ادامه داد:  بعد از تنفس و پذیرایی چهار پنل صنعت و معدن، کشاورزی، زیربنایی و نفت به ریاست آقایان نعمت زاده، حجتی، آخوندی و زنگنه برگزار شد.

  وی با اشاره به سفر به فرانسه یادآورشد: قدرتمند ترین اتاق فرانسه اتاق ایل دفرانس است و این اتاق پاریس و نواحی اطرافش را با یک سوم تولید ملی، نمایندگی می کند که بطور سنتی این اتاق، کرسی های بین المللی بخش خصوصی فرانسه را نمایندگی می کرده است.

 نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران عنوان داشت: این اتاق قدیمی و دارای شعبات و اعضای زیادی است و در سرویس به اعضا از موفق ترین اتاقهای فرانسه است که یکی از دارایی های مشهور این اتاق زنجیره دانشگاههایش است که از نظر تعداد دانشجو مقام دوم فرانسه را به خود اختصاص داده و برخی از بهترین مدارس کسب و کار اروپا در لیست این دانشگاهها هستند.

   میران آملی با اشاره به اینکه یکی از اهداف سفر به فرانسه  شناخت بهتری از تجربه فرانسوی برای تبدیل ایده به محصول تجاری بود افزود: میخواهیم ببینیم شرکتها، سازمانها و لابراتوارهای ریز و درشت فرانسوی چگونه مثل یک تیم با هم کار می کنند.

 عضو هیات اقتصادی ایران در سفر ریاست جمهوری به فرانسه و ایتالیا ادامه داد: این سفر فرصتی خواهد بود تا با بعضی تکنولوژیهای بازاری شده پیشرو فرانسه و کمپانی های مالک آن هم آشنا شویم که در بخشهای آرایشی، ساخت و ساز سبز، سلامت، ITC تکنولوژی خدمات مالی، خودرو، توریسم، کشاورزی و تولید صنعتی عرضه می شود.

وی تاکید کرد: تلاش شده افراد عرضه کننده مدیرانی از کمپانی های موفق فرانسه باشند که در کار بین سازمانی و مکانیسم خوشه ای سابقه عملی داشته باشند و سازماندهی چنین تعدادی از عرضه در چنین تنوعی و با اصرار بر حضور چنین افرادی،  برای اتاقهای دو کشور چالشی جدی بود.

 میران آملی با اشاره به نشست مدف در بالادست اقتصاد سیاسی فرانسه قرار دارد بیان داشت: مدف جایگاه اول بخش خصوصی را دارد و غالبا بعنوان سخنگوی شرکت های خیلی بزرگ و بزرگ شناخته می شود و بسیاری از شرکت های متوسط فرانسه هم عضو مدف هستند که در این سفر بیست و هشت سند همکاری با شکل و حجم متفاوت بزرگ و کوچک به امضا رسید.

وی اشاره کرد: بسیاری از شرکت کنندگان ایتالیایی که از سخنان رییس جمهور به وجد آمده بودند در کنار ابراز احساسات خود ارزیابی مثبتی از اعتماد دولت ایران به بخش خصوصی داشتند.

نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران عنوان داشت: اگرچه روسای پانل های تخصصی وزرای محترم بودند اما بخش خصوصی مدیریت و هدایت نشست ها را بر عهده داشتند و این هم کاملا مورد توجه شرکت کنندگان ایتالیایی قرار گرفته بود.

وی اضافه کرد: شاید اقبال موسسات مالی و بانک های ایتالیایی به برنامه های اقتصادی ایران را بتوان در کنار پررنگ شدن بخش خصوصی مهمترین دستاورد اقتصادی سفر دانست.

عضو هیات اقتصادی ایران در سفر ریاست جمهوری به فرانسه و ایتالیا تاکید کرد: این سفر یازده روز پس از برداشته شدن تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران انجام شد و مقام‌های ایرانی امیدوارند که ایران بتواند روابط خود را با کشورهای غربی گسترش دهد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0