وزیر راه و شهرسازی در آمل:
15 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
طرح چهارخطه کردن جاده هراز سال 96 تکمیل می شود

کمال نیوز: وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح چهار خطه شدن جاده هراز (آمل - تهران ) به عنوان یکی از محورهای استراتژیک کشور در سال 96 تکمیل می شود.

عباس آخوندی روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه 120 پروژه راهسازی مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود : در حال حاضر 55 کیلومتر عملیات راهسازی برای تکمیل طرح چهار خطه ـآمل - تهران در محور هراز باقی مانده که در سه فاز در دست اجراست.


وی اضافه کرد : برای تکمیل طرح چهار خطه آمل - تهران حدود شش هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که در صورت تامین اعتبار این پروژه می تواند در موعد مقرر تکمیل شود.


وزیر راه و شهرسازی گفت : همزمان با دهه فجر هشت کیلومتر از این محور به همراه چهار دستگاه تونل و پل و دیوارحائل چهار کیلومتری با اعتبار 750 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که 13 کیلومتر دیگر از این محور نیز تا شب عید زیر بار ترافیک قرار می گیرد.


آخوندی افزود : همچنین هشت کیلومتر از این محور نیز تا پایان بهار سال 95 زیر بار ترافیک قرار می گیرد و در مجموع حدود نیمی از 55 کیلومتر محور باقی مانده طرح چهار خطه هراز - تهران افتتاح می شود.


وزیر راه و شهرسازی گفت : میزان خاکبرداری و خاکریزی این محور به اندازه یک سد است و به دلیل وضعیت منطقه ای کار دشواری از لحاظ راهسازی است که نیاز به زمان و اعتبار زیادی دارد.


به گفته وی در این محور 55 کیلومتری به دلیل وضعیت توپوگرافی منطقه ای نیاز به احداث 17 کیلومتر تونل، حدود سه کیلومتر پل و 32 کیلومتر دیوار حائل است که زمان پروژه را طولانی و هزینه بر می کند.


آخوندی افزود : با تکمیل طرح چهار خطه آمل - تهران نیمی از ترافیک جاده فیروزکوه به این محور منتقل می شود که باعث تسهیل در تردد خودروها و مسافران می شود.


وی میانگین تردد روزانه خودرو در محور آمل - تهران را در روزهای عادی 22 هزار دستگاه خودرو و در اوج مسافرتی 40 هزار دستگاه اعلام کرد.


همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران 120 پروژه راهسازی در این استان با اعتبار یک هزار و 900 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.ایرنا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0