عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور:
12 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
بانک ها بسترساز فساد در کشور هستند / ردپای مسئولان کشوری در زمین خواری ها / واگذاری بیش از 3 میلیون هکتار اراضی منابع طبیعی / در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالب خود را به راحتی بیان می کنم

عزت الله یوسفیان ملا، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز اظهارداشت: در بخش مالی و اقتصادی کشور فسادی به وجود نیامد که از بستر بانک عبور نکرده باشد که خود بانک ها فساد ساز هستند.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این که بانک ها باید در جهت خدمت رسانی مالی و اقتصادی مردم گام بردارند، گفت: 18 بانک در کشور داریم که بودجه از سوی دولت  در اختیار آن ها قرار می گیرد تا پاسخگوی مشکلات اقتصادی مردم باشند.


یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: انجام کارهای تجارت و سود جزو وظایف بانک ها نیست که باید خدمت رسانی به مردم را سرلوحه امور خود قرار دهند و مشاهده می شود وظیفه اصلی خود را فراموش کردند.


نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی کشور در شرایط نامناسبی قرار دارند که ضرورت دارد مورد حمایت قرار گرفته و به آن ها تنخواه گردان داده شود که اگر این کار صورت نگیرد شرکت ها به سمت تعطیلی می روند.


وی با اشاره به این که از اواخر دهه 70 ، 3 میلیون و 330 هزار هکتار زمین های منابع طبیعی از سوی دولت واگذار شده است، گفت: بخشی از این زمین ها در راستای ایجاد شهرک های صنعتی، بیمارستان، دانشگاه و دیگر امور واگذار شد که به یک میلیون هکتار نمی رسد و بقیه این زمین ها برای ویلاسازی ها و امور شخصی واگذار شده است.


عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور با بیان این که رد پای مسئولان کشوری و استانی در زمین خواری ها مشاهده می شود، افزود: فساد قبح خود را در کشور از دست داده و باید تاسف خورد منکر دارد جای خود را به معروف می دهد که شاهد گسترش فساد، اختلاس، ارتشا و تصرف عدوانی به اموال دولتی هستیم که هر چه توان داریم باید در راستای مقابله با آن به کار گیریم.


وی خاطرنشان کرد: در خصوص اراضی کوچک باید افرادی که اهل منطقه بوده و اراضی در اختیارشان است مورد حمایت های لازم قرار گیرند.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سراسر کشور یک وجب زمین واگذار شده ای به نام بنده و خانواده و یا سهامی نداریم که همین امر سبب شد تا در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور مطالب خود را به راحتی بیان می کنم.


یوسفیان ملا با اشاره به این که همه باید دست در دست هم داده و برای مقابله با فساد گام های شایسته ای برداریم، گفت: فساد تنها چیزی است که کشور را دچار بلایی جبران ناپذیر کرده و بسیار خطرناک است که ریشه کشور را می زند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0