آیت الله آملی لاریجانی:
8 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
از روی علاقه به مازندران آمدم و محبت های مردم این دیار را فراموش نکردم / رسانه ها از قدرت فراوانی برای مقابله با فساد برخوردار هستند

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه امروز در دیدار با مدیران رسانه و شوراهای اسلامی مازندران در ساری با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری افزود: از روی علاقه به مازندران آمدم و هیچ وقت محبت های اهل این دیار را در دو انتخابات قبلی فراموش نکردم و بیت ما و مرحوم والد به مازندران علاقمند و عشق می ورزید و درب های خانه ایشان به روی مردم باز بود.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری رقابت آن چنانی وجود ندارد و افراد مقام خود را بالاتر از تخریب می دانند و اهل فضل و فکر هستند که باید به این اخلاق کمک کنیم.

 با بیان این که مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی براساس ارزش های الهی وجود دارد، گفت: ارزش های الهی مانند آرای مردم مقوم این نظام است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شوراهای اسلامی یکی از تجلیات ورود مردم در صحنه انتخابات است که مردم سالاری دینی در چهارچوب ارزش های الهی و دینی یکی از مهم ترین ارکان نظام است.

آیت الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: نقشه راه ما قانون اساسی بوده که براساس فلسفه سیاسی بی بدیلی نوشته شده است.

وی با بیان این که نظام های سلطه غربی با تمام توان علیه انقلاب اسلامی از ابتدا تا حال مشغول مقابله هستند، افزود: خداوند متعال انقلاب ما را به با خون شهیدان و مجاهدان نگه داشته و ایمان مردم نگذاشت خللی در سیر تکاملی انقلاب ایجاد شود.

رییس قوه قضاییه با اشاره به این که در هر مسندی حضور داریم باید مسائل و ارزش های اخلاقی را اصل قرار دهیم، خاطرنشان کرد: نظام ما براساس عدالت، توحید و امامت مستمر است که باید از زشتی ها دوری کرده و اخلاق را رعایت کنیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما به عنوان مدیران و صاحبان حرف باید مسیر ایمانی و اخلاقی را طی کرده و سرلوحه امور خود قرار دهیم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان این که اصحاب رسانه کار مشکلی دارند، گفت: رسانه ها در انتقال مطلب و داده های اثرگذار انسان، شفافیت و رفع فساد کمک کار هستند.

وی ادامه داد: اگر قدرت رسانه کامل به میدان بیاید بسیاری از فسادها رخت بر می بندد که رسانه ها کاری ظریف و دشوار برعهده دارند.

رییس قوه قضاییه افزود: اخلاق حرفه ای ایجاب می کند اصول لازم را رعایت کرده و از بیان اموری که شایعه است خودداری کنیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خداوند متعال قدرتی دست ما داده است که باید در تمام حرفه ها اصول اخلاقی را رعایت کرده و به چهارچوب ها پایبند باشیم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: منابع ارزش های الهی و اخلاقی را در کتاب و سنت داریم که در گیرودار امور مختلف و جاری روزمره نباید اصل هدف را فراموش کنیم.

وی ادامه داد: هدف ما در جمهوری اسلامی رسیدن به توحید، معرفت حق تعالی و قله های سعادت است که باید در این عرصه کوشا باشیم.

رییس قوه قضاییه با بیان این که زمانی بر همه ما می رسد که عجیب حسرت می خوریم و روزی به هوش می آییم که دیگر فایده ای ندارد، گفت: اگر برای دنیا کار کردیم نیاز است بدانیم روزی باید این ها را بگذاریم و برویم که ضرورت دارد برای آن دنیا چیزی فرستاده و برای همدیگر دعا کنیم

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0