آیت الله آملی لاریجانی:
5 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
حماسه ششم بهمن آمل بستری برای عبرت های تاریخی بود / مردم آمل به برکت بزرگان راه الهی را طی می کنند / دشمن اقتدار نظام اسلامی را نشانه گرفته است / هشدار در زمینه ترویج سکولاریسم در دانشگاه ها و رسانه ها

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه در همایش بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل که در مصلی بزرگ قدس این شهرستان برگزار شد اظهارداشت: حماسه بزرگ مردم آمل بستری برای عبرت های تاریخی بود و یک حادثه ارزشمندی شد که در تاریخ انقلاب ما ماندگار است تا حدی که امام راحل در وصیت نامه خود از این حماسه بزرگ و مردم آمل نام بردند.

وی تصریح کرد: تاریخ برای عبرت است و سنت های الهی جریانی دائمی دارند و عبرت یک حادثه تاریخی در جهتی نهفته است که با تحلیل ریشه های آن را بیابیم و چه شد در حماسه ششم بهمن مردم غیور و متدین این شهر در یک روز طومار نفاق را در هم پیچند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری خطرنشان کرد: می توانیم با تفکر علت حوادث تاریخی را پیدا کنیم که ایمان، بصیرت و جهاد در راه خدا سه رکن اساسی برای پیروزی مردم آمل به تمام سیاهی ها، نفاق و کفر بود و این محورها امروز هم جاری است.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: خداوند متعال هرگاه بر امتی این سه نعمت را ارزانی داد آن وقت به منتهای سعادت راه برده و در برابر دشمنان مانند کوهی استوار می ایستند.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: ایمان نوری است که راه انسان را در مسیر زندگی روشن کرده و قلب ها را به هم نزدیک می کند که ایمان اکسیر عجیبی دارد و خداوند با نور آن انسان را هدایت می کند.

وی با بیان این که نقایص و ظلمت ها ما را در برگرفته و اعمال ما مصروف اموری می شود که همین جا می ماند، گفت: حضرت حق در این میانه به ایمان دست ها را می گیرد که رشته اتصال ما با حق متعال است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که نور مومن در همه عوالم تابناک است، گفت: اگر تلاش های ما برای دنیا باشد در همین نقطه باقی می ماند و خداوند متعال با کسی تعارف ندارد و باید گوش های خود را به حقایق بسپاریم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: از صبح تا شب تلاش می کنیم ولی باید مسیر ما الهی و برای حضرت حق باشد که باید کاری کنیم تلاش ما در این دنیا گم نشود.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: طبیعت انسان ها در زیان و خسران است مگر کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام دادند که سفارش به صبر و حق از مصادیق ایمان است.

وی با بیان این که جهاد در آیات قرآنی فراوان آمده و زمانی ایمان در جان انسان قرار می گیرد فرد را عوض می کند، بیان داشت: داریم فرصت ها را از دست می دهیم و گرفتار کارهای خود شدیم و حضرت حق راهی به ما نشان داده و آن برگشت به سوی خدا و ایمان است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر کسی ایمان به خدا و رسول اکرم آورد و قدم صدق گذاشت مجاهدت کرد و شهدا معامله حقیقی با حضرت حق کرده و آن چیزی داشتند را در طبق اخلاص قرار دادند.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: عده ای که شهید شدند و ماندند پیروزی ارزشمندی برای این شهر و ایران اسلامی به یادگار گذاشتند.

وی با بیان این که اگر خدا ولی ما باشد گرفتاری نداریم و حق تعالی متولی امور ما می شود و با نور خود طریق ما را روشن می کند، گفت: ایمان و جهاد انسان را به سعادت می رساند و دشمنان خوب فهمیدند اقتدار ملت ایران به ایمان است که سلاح های تمام دنیا بر علیه ما بود که نتوانستند کاری از پیش برند.

رییس قوه قضاییه افزود: به برکت خون شهدا و مجاهدان فی سبیل الله امروز ایران اسلامی مقتدرترین کشور در منطقه و یکی از اثرگذارترین کشورها در کل جهان است.

وی با بیان این که دشمن ایمان ما را در همه امور هدف قرار داده و با ترویج سکولارسیم در دانشگاه ها و رسانه ها می خواهد قدرت ایمان را از نظام اسلامی بگیرد، گفت: صدها کانال فارسی زبان ماهواره ای برای این است تا در زوایای خانه های ما ورود کرده که باید بیدار باشیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمن زندگی مومنان را هدف قرار داده و هزینه های بسیاری صورت می دهند که می خواهند اقتدار را از نظام اسلامی بگیرند و تلاش دارند مردم بی تفاوت شوند که پشتیبانی مدیران این کشورها از اهالی فتنه بی جهت نبود.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان این که دشمن اقتدار نظام اسلامی را نشانه گرفته است، بیان داشت: ضرورت دارد بیداری خود را حفظ کرده و هوشیار و آگاه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آمل علمای گرانقدری داشته و دارد که برای اهل این دیار و جهان اسلام نورافشانی دارند و این شهر به برکت بزرگان راه الهی را طی می کند و نباید نعمات ارزشمند خود را فراموش کنیم.

 

حماسه ششم بهمن آمل تاریخی و ماندگار است

 حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل اظهارداشت: حضور پرشور و نشاط مردم در این محفل زینت بخش رشادت های غیورمردان حماسه ششم بهمن آمل است.

وی تصریح کرد: شهیدان ما بر صفحه روزگار و تاریخ اندیشه ها می درخشند و ابدی هستند.

امام جمعه آمل افزود: حماسه ششم بهمن آمل تاریخی و ماندگار است و در این روز عزیزانی جان های پاک خود را فدا کردند که مدیون این بزرگواران هستیم و باید قدردان باشیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امنیت و مقاومت ایران اسلامی به برکت خون های پاک شهدا است، بیان داشت: رزمندگان آمل به باب مجاهدان در بهشت رسیدند و در آن وارد می شوند.

امام جمعه آمل ادامه داد: رزمندگان و مردم ما در برابر اتحادیه کمونیست ها و گروهک های مزدور قرار گرفته و اهتمام شایسته ای داشتند که در سرای آخرت از جایگاه والایی برخوردار هستند.

وی با بیان این که شهدا فضایل بسیاری داشته و از مقام شایسته ای برخوردار هستند، گفت: ما افتخار داریم از نسل مبارزان حماسه ششم بهمن هستیم و به آن می بالیم که شهدا فضایل بسیاری داشته و از جایگاه شایسته ای برخوردار هستند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به این که شهدا و علما در بهترین جایگاه ها در سرای آخرت حضور داشته که می توانند شفیع ما باشند، افزود: در گناه و معصیت قرار داریم که توسل به شهدا می تواند ما را به مقام شایسته ای برساند که باید کارهایی انجام دهیم تا زمینه رضایت مندی مردم را فراهم کند.

ربیع فلاح، استاندار مازندران در این مراسم با بیان این که مردم آمل در حماسه ششم بهمن سال 60 منطقه را از وجود منافقان پاک کرده و برای نظام اسلامی اقتدار آفریدند، گفت: آمل جایگاه امام زادگان و بزرگان است و این شهر همواره در انقلاب اسلامی و خط مقدم جبهه ها حضوری فعال داشته است.

وی خاطرنشان کرد: فکر می کردند فرصت در آمل فراهم است ولی مردم این شهر در کمتر از ده ساعت شرایطی به وجود آورده و عزت و عظمت آفریدند که امام راحل در وصیت نامه خود از مردم آمل تقدیر و تشکر کردند.

استاندار مازندران با اشاره به این که ضرورت دارد راه پر نور و فروغ شهدا را به درستی ادامه دهیم، گفت: آمل نه تنها در حماسه ششم بهمن سال 60 بلکه در قیام حکومت علویان در مازندران پیشتاز بوده و به وجود علمای گرانقدر خود می بالد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0