با سخنرانی آیت الله آملی لاریجانی؛
4 بهمن 1394 ، دیدگاه 0
همایش بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن آمل برگزار می شود

 

محمد محمدی، دبیر ستاد بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن آمل در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با بیان این که حماسه ششم بهمن آمل نشانگر ولایت مداری و بصیرت مردم این دیار است، گفت: ضرورت دارد در پاسداشت این حماسه بزرگ و ارزنده به نحو شایسته ای کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: حماسه ششم بهمن ماندگار و جاویدان است که باید زمینه لازم برای تبیین و بازخوانی ابعاد آن به بهترین نحو ممکن فراهم شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل خاطرنشان کرد: حماسه ششم بهمن از چنان جایگاه ارزنده و گرانقدری برخوردار است که امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خویش از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند.

محمدی با بیان این که مردم ما در روز ششم بهمن سال 60 با حضور آگاهانه خود زمینه خنثی سازی حربه ها و تلاش های شوم را فراهم کردند، بیان داشت: نیاز است به ابعاد این حماسه پرداخته شود تا نسل جوان بداند حماسه آفرینی ها چه نقشی در تاریخ انقلاب داشته و مردم ما چه فداکاری هایی صورت دادند.

دبیر ستاد بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن آمل خاطرنشان کرد: این حماسه اسلامی بزرگ ترین رویداد سیاسی، فرهنگی و اعتقادی شهرستان هزارسنگر آمل است و مدیران باید به جدیت به این مهم ورود پیدا کرده و تلاش کنند تا برنامه‌های این هفته هر چه بهتر و باشکوه تر برگزار شود.

وی ادامه داد: به فضل الهی پس از برگزاری جلسات متعدد در این خصوص  و با عنایت ویژه فرمانداری و سایر ادارات و ارگانها برنامه های خوبی به این اداره معرفی و در جدول برنامه های هفته اسلامی گنجانده شده است.

محمدی از برگزاری همایش بزرگداشت حماسه ششم اسلامی ششم بهمن آمل خبر داد و تصریح کرد: این همایش بزرگ در روز دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضاییه در مصلی بزرگ قدس آمل برگزار می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان این که بیش از 58 برنامه فرهنگی هنری و ورزشی همزمان با هفته بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن در آمل صورت می گیرد، بیان داشت: برگزاری دومین جشنواره بزرگ فرهنگی هنری هزارسنگر با محوریت حماسه اسلامی ششم بهمن در بخش های پوستر، عکس، نقاشی، شعر و وبلاگ نویسی از جمله برنامه ها است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از بیست یادواره شهدای والامقام همزمان با این هفته در مناطق مختلف شهری و روستایی آمل برگزار و یاد و خاطرات شهدای حماسه اسلامی ششم بهمن گرامی داشته می شود.

محمدی از برگزاری همایش یاد یاران و شهدای جنگل شمال کشور در آمل خبرداد و تصریح کرد: این همایش در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری حضرت ولی عصر(عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با سخنرانی یکی از فرماندهان سپاه کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: نواختن زنگ حماسه اسلامی ششم بهمن با حضور استاندار مازندران و سخنرانی امیرسرتیپ سید حسام الدین هاشمی، مشاورعالی فرماندهی کل قوا از دیگر برنامه ها است که در مدرسه عصمتیه صورت می گیرد.

دبیر ستاد بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن آمل خاطرنشان کرد: مراسم کلنگ زنی فرهنگساری مشاهیر و مقاومت آمل نیز در عصر روز پنجم بهمن با حضور حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضاییه همراه است.

وی در پایان تصریح کرد: هشت کتاب با موضوع حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل نیز همزمان با برگزاری همایش یاد یاران در آمل رونمایی می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0