نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران در گفتگو با کمال نیوز:
27 دی 1394 ، دیدگاه 0
ضرورت چاره اندیشی برای مقابله با قاچاق کالا / قاچاق در شرایط رکود فعلی خنجر از پشت به تولید است

 

امیر میران آملی نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز اظهارداشت: تمام دولتهایی که اقتصاد شفاف و روشن دارند بودجه کشور را برحسب درآمد مالیاتی خود هماهنگ می کنند و برای اینکه از درآمد خوب مالیاتی برخوردار شوند فضای مناسب و امنیت برای کسب و کار و تولید ایجاد می کنند.

وی تصریح کرد: این کارها صورت می گیرد تا بخش خصوصی بتواند در آن شرایط، اشتغال که از دغدغه های اصلی دولت ها می باشد را ایجاد کند.

میران آملی افزود: این که مالیات از محل درآمد حاصله را پرداخت می نماید یکی از راههای امنیت اقتصادی جلوگیری از قاچاق کالا به کشور می باشد.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران ادامه داد: هر کالا که بدون هماهنگی و پرداخت و عوارض و تعرفه گمرکی به کشور وارد شود قاچاق محسوب می شود که در حال حاضر یکی از مشکلات واحدهای تولیدی و بخش کشاورزی در داخل می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اکثر کشورها برای حمایت از تولید در کشور خود با جایزه صادراتی تولیدکنندگان را تشویق می کنند و با عدم پرداخت و عوارض و گمرک در مقصد، 2 جایزه هم زمان از قیمت تمام شده محصولات وارداتی کم می کند و تولید داخلی کشورمان توان رقابت با آن را ندارد.

میران آملی افزود: در حال حاضر قاچاق بنا به گفته ها و شواهد موجود از ورودی های رسمی کشور وارد می شود که باید برای این مهم فکر و چاره ای اندیشیده شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران تاکید کرد: در شرایط رکود فعلی قاچاق خنجر از پشت به تولید و نرسیدن به اهداف عالی نظام که مهم ترین آن ها اشتغال و مالیات می باشد.

وی ادامه داد: ضرر قاچاق کالا برای کشور از قاچاق مواد مخدر کمتر نیست چرا که قاچاق کالا باعث تعطیلی کارگاهها و رشد بیکاری، پایین آمدن درآمد مالیاتی و متعاقب آن بروز و رشد جرم و جنایت در کشور می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0