آیت الله توکل در آمل:
26 دی 1394 ، دیدگاه 0
وجود رهبری زمینه ساز اقتدار و سربلندی اسلام و انقلاب است +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله سید رحیم توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه قم در جمع نمازگزاران مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرک نبوت آمل اظهارداشت: خداوند متعال برای این که ما راه را پیدا کرده و زندگی مان به بطالت نرود و در مسیر سعادت و رستگاری قرار گیریم پیامبری در درون و ارسال انبیا داشته است.

وی تصریح کرد: پیامبر درون انسان همان عقل است که خداوند متعال این عقل را به ما عنایت کرد تا حرف ها را سنجیده و بهترین ها را انتخاب کنیم.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: حضرت حق ارسال انبیا فرمود تا احکام و معارف را به صورت واضح و عظیم تر برای ما بیان کنند و به راهنما نیاز داریم تا عمیق تر با دین آشنا شویم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که قرآن کریم کتابی ارزشمند و گرانقدر برای دنیا و آخرت انسان است، گفت: خداوند عالم در قرآن کریم بستری فراهم کرد تا مشکلات حال و آینده ما را حل کند.

وی با اشاره به این که تفکر و اندیشه محوری ثمرات و برکات ارزشمندی دارد، افزود: در تمام اعمال و وقایع حکمتی وجود دارد که در طول تاریخ انقلاب شاهد آن بودیم.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: یکی از اعتقادات وهابیت در این است که جز خداوند متعال کسی کاره ای نیست و به اهل بیت معصومین(ع) و پیامبر گرامی اسلام نیز اعتقادی ندارند تا بتوانند کاری انجام دهند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: وهابیت عقیده دارند سجده برای غیر خدا حرام است ولی انسان می تواند به غیر خدا سجده کند که به عنوان احترام است.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام فرمود بعد از من باید کسی باشد که فقیه در دین، تهذیب نفس، حافظ دین و قرآن، مخالف هوای نفس و مطیع امر امام زمان باشد که حجت خود را در میان مردم مشخص کردند.

آیت الله توکل با بیان این که وجود رهبری زمینه ساز اقتدار و سربلندی اسلام و انقلاب است، گفت: ملت باید رهبری داشته باشد تا کارها را رصد کند که کار رهبری در زمان غیبت مانند خود امام در زمان ظهور است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: رهبری باید باشد تا تمام تلاش و اهتمام او برای عزت دین و قرآن باشد و براساس صلاح امور گام بردارد و چیزی را برای خود نخواهد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0