مسئول دفتر شورای نگهبان آمل مطرح کرد:
20 آذر 1394 ، دیدگاه 0
انتقاد از هزینه های میلیاردی برخی نامزدهای انتخابات / کسی که مشکل دارد شورای نگهبان را زیر سوال می برد / با هیچ کس عقد اخوت نبستیم / مردم مراقب باشند مجلس ششم دیگری شکل نگیرد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی ابراهیم زاده، مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه دابو و دشت سر با اشاره به این که قانون اساسی میراث ارزشمند انقلاب است گفت: در حقیقت قانون اساسی امنیت و عدالت را در جامعه اجرا می کند و مخالفت با قانون اساسی مخالفت با امنیت نظام و عدالت اجتماعی است.

 وی با اشاره به جایگاه و نقش شورای نگهبان در قانون اساسی افزود: متاسفانه در هر برهه ای از زمان با نزدیک شدن به انتخابات دو موضوع نظارت شورای نگهبان برای انتخابات و نوع نظارت را مطرح می کنند.

 مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل خاطرنشان کرد: حتی چنین مواردی را بعضی مسئولین طراز اول نظام مطرح می کنند و متاسفانه عده ای شائبه ای در خصوص نظارت استصوابی بیان می کنند در حالی که در تمام کشورهای جهان که داعیه دموکراسی سرمی دهند مرجعی وجود دارد که امور انتخابات آن کشور را نظارت می کند.

 ابراهیم زاده خاطرنشان کرد: این موضوع جدیدی نیست که در قانون اساسی ذکر شده است و نظارت استصوابی در سراسر جهان در امر انتخابات وجود دارد.

 وی با اشاره به بیانات اخیر ریاست جمهوری در خصوص نظارت شورای نگهبان در امر انتخابات ادامه داد: طلبه ای که چهار کلاس درس حوزوی رفته و قانون بلد باشد می بیند که در اصل 99 قانون اساسی نظارت استصوابی بیان شده که این حق مردم است.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل عنوان داشت: شما مردمی که به قانون اساسی رای دادید این واژه در آن گنجانده شده است و چرا باید با نظارت استصوابی اینگونه مخالفت کنند و مخالفت با نظارت استصوابی دهن کجی به آرای مردم است.

ابراهیم زاده با تاکید بر اینکه نظارت استصوابی ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام است گفت: اگر این نظارت نباشد هرکسی مسئولیت مهم نظام را بگیرد و آیا از نظام و جمهوریت چیزی باقی می ماند.

وی تصریح کرد: نظارت استصوابی، جمهوریت نظام و اسلامیت نظام را تضمین می کند.

ابراهیم زاده اشاره کرد: امروزه بسیار هستند افرادی که شائبه در عرصه انتخاباتی داشته و دارای مشکل هستند و کسی که مشکلی نداشته باشد چرا باید نظارت استصوابی را زیر سئوال ببرد و دلیلش این است خودشان مشکل دارند و نظارت استصوابی را زیر سئوال می برند.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل با بیان اینکه در 7 اسفند دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز را در پیش داریم افزود: امروز جریاناتی در کشور درصدد نیروسازی هستند تا عوامل خود را وارد این دو مجلس مهم کنند و باید خیلی مراقب باشیم و برنامه ریزی دارند و نیروهای خود را به شهرستانها گسیل کردند که وارد مجلس شوند.

ابراهیم زاده خطاب به کاندیداهای احتمالی بیان داشت: از همان روز اول ثبت نام هرگز کوچکترین رفتار این عزیزان ازدید شورای نگهبان و نظارت مخفی نخواهد بود و امروز گاها شاهد دهن کجی به قانون اساسی از سوی بعضی از کاندیدای احتمالی هستیم.

وی عنوان داشت: یکی از موارد صلاحیت کاندیدا التزام عملی به قانون اساسی است و حرف های ضد ارزشی نزنید و تهمت و دروغ نگویید و تلاش کنید اخلاق انتخاباتی را سرلوحه امور خود قرار دهید که نظام ما نظام دینی است که درآن دین، اسلام ولایت حاکم است.

ابراهیم زاده تاکید کرد: مجلس یک انسان دروغگو نمی خواهد و ما میراث دار خون شهدا هستیم که باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنیم.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل یادآورشد: در بحث هزینه ها متاسفانه انتخابات به سمت سرمایه داری رفته است که شاهد هزینه های میلیاردی هستیم در حالی که همین مردمی که دم از آنها می زنید بعضی به شام شب محتاج هستند و هزینه میلیاردی و ریخت وپاش ها در انتخابات نشانه چه چیزی است؟

وی خطاب به مردم خاطرنشان کرد: ما با خدا عهد بستیم تا سر حد جان از جمهوریت و اسلامیت نظام حفاظت کنیم و با هیچ کس عقد اخوت نبستیم و وابسته به هیچ جریان سیاسی نیستیم که به هیچ احدی اجازه نخواهیم داد کوچکترین تعرضی به آرای مردم داشته باشند که رای شما مردم حق الناس است.

ابراهیم زاده تاکید کرد: در انتخابات دقت کنید مجلس ششم دیگری شکل نگیرد و به دنبال بهترین ها باشید و نکند بار دیگر اشتباه شود و به خیال اینکه شورای نگهبان تایید کرد کار تمام شده است و باید  اول فکر و انتخاب کنید نه اینکه انتخاب کنیم و بعد فکر کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0