یوسفیان ملا در نمازجمعه آمل:
13 آذر 1394 ، دیدگاه 0
اختصاص بودجه ریاست جمهوری به جاده هراز بی سابقه بود / فعالیت 18 پیمانکار در جاده هراز / افتتاح بیمارستان امام خمینی همزمان با دهه فجر / اجرای طرح بزرگ فاضلاب شهری / انتشار آگهی انتخاب پیمانکار قطعه چهار مترو / آمل منطقه ویژه اقتصادی می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی امروز در سخنرانی نمازجمعه آمل با بیان این که مطابق قانونی اساسی جایگاه رهبری به عنوان ولایت مطلقه قرار دارد، گفت: مجلس و قوای سه گانه در چهارچوب ولایت حرکت می کنند و ما نیز در مجلس به دنبال تبعیت از رهنمودهای رهبری هستیم.

وی با اشاره به این که آمل در شرایط فعلی پروژه های عظیمی در دست اجرا دارد و حاصل تلاش همگان است که در سطح کشور بی سابقه بود، افزود: سد هراز 27 درصد آب سطحی مازندران را جمع آوری می کند و برکت الهی برای مازندران و آمل است که آب شرب 5 شهر استان را تامین می کند.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: با راه اندازی سد هراز علاوه بر اراضی موجود، 14 هزار هکتار اراضی زیر کشت می رود و تونل ها زده شده و دیواره سد را شروع کردیم که این سد هراز بخش عظیمی از برق مازندران را تامین کرده و اشتغال آفرینی بسیاری دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به مازندران از نزدیک به هزار میلیارد تومان بودجه داده شده 670 میلیارد تومان به جاده هراز اختصاص یافت که مصوبه آن به فرمانداری ویژه آمل نیز ابلاغ شد که بودجه ای بی سابقه است.

وی از فعالیت 18 پیمانکار در جاده هراز خبرداد و خاطرنشان کرد: مهم ترین پیمانکار سد و جاده هراز قرارگاه خاتم الانبیا است که به خوبی دارند کار می کند که قطعه اول جاده هراز از پل بلده تا پاسگاه بایجان در روزهای آینده افتتاح می شود.

یوسفیان ملا افزود: کلنگ بیمارستان امام خمینی(ره) در سال 64 خورد ولی با پیگیری های ویژه ای که صورت گرفت 18 میلیارد تومان لوازم برای این بیمارستان خریداری شد ولی مقداری از روند تکمیل آن باقیمانده است که در دهه فجر امسال افتتاح می شود و این بیمارستان ظرفیت جذب 1500 نیرو دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان این که 61 مرکز بهداشتی و درمانی راه اندازی شد که بیمارستان لاریجان نیز تجهیز می شود، گفت: در سفر ریایت جمهوری به مازندران، وزیر بهداشت با لطف خود اعلام کردند ایجاد دانشکده پزشکی در ایران ممنوع است ولی ایجاد آن در آمل یک استثنا می باشد.

وی ادامه داد: در ایران یک فروند آمبولانس هوایی وجود دارد که برای آمل است که این آمبولانس نقش مهم و محوری در تصادفات محور هراز ایفا می کند.

یوسفیان ملا با بیان این که در بخش راه علاوه بر جاده هراز راه های دیگر نیز باید چهاربانده می شود که در محور آمل به نور، آمل به ولیسده و جاده قدیم آمل بابل فعالیت ها ادامه دارد، گفت: برای آزادراه آمل به ساری از طریق فرح آباد پول گذاشته شد که آماده آغاز است و اگر از این راه برویم ترافیک نداریم و مسیر نیز 15 کیلومتر کمتر می شود.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس از اجرای طرح بزرگ فاضلاب شهری آمل خبرداد و بیان داشت: پروژه فاضلاب آمل را داریم که 507 کیلومتر لوله گذاری می شود و 13 کیلومتر آن انجام شده و باید 60 کیلومتر تا پایان سال انجام شود که دیگر مساله کندن چاه در شهر و روستا تمام می شود.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع بزرگ آبرسانی دشت سر آب منطقه زیارو را به این بخش می آورد که 15 میلیارد تومان هزینه شده و تمام روستاها از آب آن استفاده می کنند که پروژه های آبرسانی در دیگر روستاها نیز در حال انجام است.

یوسفیان ملا ادامه داد: آسفالت راه روستایی در چند محور مشغول فعالیت است که در مابقی مسیرها کار آسفالت به پایان رسیده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با تاکید بر این که دریایی از ماشین آلات به صورت شبانه روزی برای مترو آمل تهران مشغول فعالیت هستند که از همشهریان عزیز می خواهیم برای دیدن این طرح بزرگ در محل پروژه حضور پیدا کنند، گفت: مترو به 11 قطعه تقسیم بندی شد که برای قطعه 4 آن انتشار آگهی پیمانکار صورت گرفت و با اجرای آن آملی ها 53 دقیقه ای به تهران می رسند.

وی با بیان این که فرمانداری آمل ویژه شد که باید تشکیلات آن اجرا شود، افزود: منطقه ویژه اقتصادی آمل تقریبا تمام شده و برای منطقه آزاد نیز تنها یک مرحله باقی مانده است.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: بعضی از پل های داخل شهر با بودجه دولتی اختصاص یافته انجام می شود که روند اجرای پل هزارسنگر با 14 میلیارد تومان آغاز می شود که امیدواریم با دعای خیر مردم، آمل را به حق مسلم خود برسانیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0