امام جمعه آمل تاکید کرد:
9 آذر 1394 ، دیدگاه 0
بعضی از مدیران نسبت به مسائل و مشکلات کم توجه هستند/ برگزاری جلسات و آمار کاری حل نمی کند/ ضرورت مدیریت شایسته توهین و تخریب ها در ایام انتخابات/ گزارش های بسیاری از مشکلات مردمی می رسد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل، در جلسه ستاد احیای امرمعروف و نهی از منکر آمل با تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان اظهارداشت: مسائل و مشکلات بسیاری وجود دارد و دشمنان از هر طرف به دنبال ورود هجمه بر دین مبین اسلام و مذهب تشیع هستند.

امام جمعه آمل تصریح کرد: دشمنان نقشه های بسیاری برای ما داشته و حاضر به کشتن شیعیان هستند که اگر مدیریت خوبی صورت گیرد می توانیم هجمه های آنان را به نحوی شایسته خنثی کنیم.

وی با بیان این که دنیا در حال بیداری است، بیان داشت: ابرقدرت ها متوجه شدند بیداری در حال گسترش بوده و کانون این امر رخداد نیز از ایران اسلامی است که عظمت بسیاری داریم اما از داخل آن را احساس نمی کنیم.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: هر اداره ای می گوید من نمونه هستم ولی از جزییات کم لطفی ها و قضایای شهری اطلاع داریم که به مدیران فرصت داده و آبروداری می کنیم که باید با دلسوزی برای خدمت به مردم گام بردارند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با بیان این که ملت ایران در مسیر ترویج و تحکیم ارزش های انقلابی و اسلامی پیشتاز است، گفت: مردم ما بدون دعوت نامه ای در برنامه های مذهبی و نمازجمعه حضور پرشوری دارند که نشانگر دوستی آنان با اسلام و ولایت است.

وی با اشاره به این که مسائل و مشکلات بسیاری از سوی مردم مطرح می شود که نمی توانیم همه را توجیه کنیم، بیان داشت: در سه چهار سال اخیر مشکلاتی داریم که جایگاه همه افراد مشخص بود.

حجت الاسلام رحمانی آملی افزود: بعضی از افراد فکر می کنند ما نسبت به امور مختلف اطلاع نداریم ولی باید بدانند آگاهی کاملی از مسائل داریم که برگزاری جلسات و آمار کاری حل نمی کند.

امام جمعه آمل تصریح کرد: ضرورت دارد مردم کارهای مثبت را ببینند که مقابله با بدحجابی، اشرار، گران فروشی و تهاجم فرهنگی به نحوی شایسته صورت گیرد و متوجه باشیم دشمنان به دنبال مقابله با معروفات هستند.

حجت الاسلام رحمانی آملی خاطرنشان کرد: دستگاههای فرهنگی و مذهبی نظارت شایسته ای بر مساجد و اماکن داشته باشند تا صدای برنامه های آنان سبب اذیت مردم نشود.

وی ادامه داد: هرکسی خدمتی کند در تریبون بیان می شود و اگر کسی خدمتی نداشته باشد در تریبون نمازجمعه به آن اشاره نمی کنیم و زمانی دارد وداع می کند به او اعلام می کنیم ای کاش زودتر می رفتید.

امام جمعه آمل با تاکید بر این که در جریان انتخابات بده بستان های آنچنانی صورت می گیرد، تصریح کرد: هرکسی بخواهد توهین و تخریب کند نمی شود که باید به زیبایی این انتخابات مدیریت شود.

وی با بیان این که عده ای در شهر همدیگر را دوست ندارند که ضرورت دارد وحدت و همدلی را در دستور کار قرار دهیم، گفت: فردی که مدیریتی را برعهده گرفته است باید پاسخگو بوده و نظارت شایسته ای نسبت به زیرمجموعه خود داشته باشد.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: گزارش های بسیاری از مشکلات مردمی به دفتر بنده می رسد که ضرورت دارد کارها با دلسوزی حل شود و با بخشنامه نمی توانیم در راستای رفع مسائل و مشکلات گام برداریم که خدمت شایسته به مردم ضرورتی اساسی است.

حجت الاسلام رحمانی آملی با تاکید بر این که قیام حسینی برگرفته از فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر است، گفت: بعضی از مدیران به امربه معروف و نهی از منکر توجهی ندارند و جلسات راجع به موضوعات مختلف در سطح شهر پربار است ولی وقتی بحث امربه معروف می شود حضورها کمرنگ است که باید مدیران عنایت ویژه ای به این مسئله داشته باشند.

وی با اشاره به این که همه قابل احترام است ولی ضرورتی ندارد مدیران در تمام برنامه ها و ختم ها حضور داشته باشند، افزود: باید مدیران در ادارات خود حاضر بوده و پاسخگوی مشکلات مردمی و نظارت شایسته بر زیرمجموعه باشند که متاسفانه در بعضی از ادارات کارمندان در حال وقت کشی هستند.

امام جمعه آمل در پایان تصریح کرد: بعضی از مدیران نسبت به مسائل و مشکلات کم توجه هستند که نیاز است فرماندار دقت ویژه ای در این راستا داشته باشد تا بتوانیم خدمت گذاری شایسته ای به مردم ارائه دهیم.

برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه روحانیون در آمل

حجت اسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل در این جلسه با بیان این که ضرورت دارد دستورالعمل های ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر در اختیار ادارات قرار گیرد، گفت: نیاز است بتوانیم دستورات کشوری را براساس ظرفیت های موجود بومی کنیم.

وی تصریح کرد: دوره های آموزش تخصصی ویژه روحانیون در آمل برگزار می شود که هم اکنون نیز دوره آموزشی احیای جنگل و مرتع با حضور 40 چهل نفر از روحانیون در حال اجرا است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که هماهنگی و برنامه ریزی لازم در راستای ترویج فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر صورت گیرد، گفت: نهی از منکر هزینه بر نیست اما امربه معروف نیازمند بسترسازی و فراهم شدن امکانات است.

حجت الاسلام رمضانی با تاکید بر این که ترویج امرمعروف و نهی از منکر زمینه ساز گسترش ارزش ها می شود، افزود: این فرهنگ ارزنده و متعالی دستاوردهای ارزشمند و گرانقدری دارد که باید در راستای نهادینه سازی آن حرکت شود.

ضرورت راه اندازی طرح طلایه داران و شورای امربه معروف در ادارات آمل

سعید همایونی، دبیر ستاد احیای امرمعروف و نهی از منکر آمل در این جلسه اظهارداشت: نیاز است در جلسه شورای اداری حضور پیدا کرده و تبیین لازم نسبت به ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد طرح طلایه داران و شورای امربه معروف در ادارات آمل راه اندازی شود که باید به این فرهنگ مترقی و متعالی توجه ویژه ای داشته باشیم.

همایونی افزود: دستگاههای فرهنگی و تبلیغی باید برنامه های جذاب لازم را با همکاری ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر صورت دهند و شناسایی و تکمیل تشکل ها در دستور کار قرار گیرد.

دبیر ستاد احیای امرمعروف و نهی از منکر آمل با اشاره به این که دوره های آموزشی امربه معروف و نهی از منکر ویژه کارکنان دستگاههای اجرایی در دستور کار قرار گیرد، گفت: اجرای برنامه های ستاد نیازمند همکاری دستگاههای اجرایی است که باید تعاملات شایسته ای انجام شود.

اهتمام شورای شهر و شهرداری آمل در توسعه فعالیت های عمرانی

احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل در این جلسه اظهارداشت: شهرداری آمل احیای امربه معروف و نهی از منکر را در دستور کار قرار داده و کمیته لازم تشکیل شده است که آمادگی همکاری و حمایت های لازم از ستاد احیای امرمعروف و نهی از منکر شهرستان وجود دارد.

وی تصریح کرد: کارهای عمرانی با وجود مشکلات اقتصادی و کاهش صدور پروانه پروانه ساختمانی در حال انجام است.

شهردار آمل خاطرنشان کرد: زمانی که صنعت ساختمان رونق ندارد درآمدهای شهرداری کاهش پیدا می کند ولی با این حال اهتمام شایسته ای در راستای توسعه فعالیت ها و خدمت به مردم داریم.

امیرسلیمانی ادامه داد: امیدداریم بتوانیم پروژه های قابل توجه و خدمات ماندگاری را از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل صورت دهیم.

دیدار مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد با امام جمعه آمل

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نیز در این جلسه تصریح کرد: باید در خصوص موضوعات مختلف نشست های تخصصی در ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر صورت گیرد تا بتواند اثرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از مشکلات وجود دارد که نیاز است در این ستاد مورد تحلیل، بررسی و تصمیم گیری شایسته قرار گیرد.

محمدی افزود: هفته آینده مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد با امام جمعه آمل دیدار و از رهنمودهای ارزشمند ایشان بهره مند می شوند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0