رییس کل بانک مرکزی در گفتگو با کمال نیوز خبرداد:
22 آبان 1394 ، دیدگاه 0
تشکیل کمیته ساماندهی موسسات مالی و اعتباری / عزم جدی بانک مرکزی در صیانت از سپرده های مردم

 

ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی در حاشیه بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز در پاسخ به سوالی مبنی بر سیاست ها و برنامه های بانک مرکزی در برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تصریح کرد: بانک مرکزی در جهت صیانت از سپرده های مردمی مصمم و دارای عزم جدی است.

وی افزود: به یاری خداوند متعال تلاش داریم تا مقوله موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را برطرف و حل کنیم.

سیف با بیان این که برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز به تنهایی از سوی بانک مرکزی امکان پذیر نیست خاطرنشان کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت های موجود امر ساماندهی موسسات مالی و اعتباری صورت گیرد.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: با تصویب شورای عالی امنیت ملی کمیته ای در بانک مرکزی شکل گرفت که همه دستگاههای مسئول از جمله قوه قضاییه، نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی حضور دارند و تلاش داریم با برنامه ریزی گام های شایسته ای برداشته شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا بانک مرکزی در صورت وجود مشکل از سپرده های مردم در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز صیانت دارد تصریح کرد: بانک مرکزی به موجب قانون نمی تواند کاری انجام دهد ولی تلاش می کند از راهکارهای موجود در راستای حل آن گام بردارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0