کمال نیوز گزارش می دهد؛
18 آبان 1394 ، دیدگاه 0
چهارمین همایش جرعه ای از ایثار در آمل برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، چهارمین همایش جرعه ای از ایثار یادبود ایثارگر نمونه سید حسین ابراهیمیان با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران استانی و شهری و مردم در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری حضرت ولی عصر(عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان این که سخن از ایثار و از خودگذشتگی امر ارزشمند و سنگینی است، گفت: حضور در فعالیت های ایثارگرانه هنر، انگیزه و اعتقاد راسخ می خواهد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطرنشان کرد: عده ای مال و ثروت فراوان دارند ولی قدرت دستگیری و یاری به نیازمندان نداشته و افرادی نیز بدون هیچ گونه چشمداشتی کارهای ایثارگرانه انجام داده و برای نجات همنوع دل به دریا می زنند.

وی با بیان این که در زندگی نیازمند افراد راهنمایی هستیم تا در مسیر صحیح و شایسته گام برداریم، تصریح کرد: ایثارگران می توانند الگوی ارزشمندی برای ما باشند که نیاز است از روش و منش این عزیزان استفاده شایسته ای داشته باشیم.

یوسفیان ملا افزود: امیدداریم روز اقدام ایثارگرانه جوانمرد آملی سید حسین ابراهیمیان که جان خود را برای نجات همنوع در دریا از دست داده است به عنوان روز غواص نام گذاری شود که الگویی شایسته است.

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که در آمل روحیه ایثارگری و الگوهای فراوانی وجود دارد، گفت: یکی از این ایثارگران طلبه فداکار آملی حجت الاسلام کمیل نظافتی است و کلیه خود را به فردی نیازمند می دهد که این اقدامات می تواند برای دیگران الگو و راهشگا باشد.

وی ادامه داد: استقبال خوبی نسبت به ایثار و از خودگذشتگی در جامعه صورت می گیرد که نشانگر اهمیت و جایگاه والای آن در میان مردم این سرزمین است.

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در این همایش تصریح کرد: چهار سال پیش از سوی زنده یاد سید حسین ابراهیمیان حماسه ای خلق شد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان شهر برنامه ای را با عنوان شب شعر ایثار برگزار کردند و توانستیم آن را به همایش جرعه ای از ایثار تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در هر سال تعدادی از ایثارگران نمونه آمل از سوی ستاد انتخاب و معرفی و تجلیل می شوند که این عزیزان سختی های بسیاری در زندگی خود دارند و عاشقانه ایثار و حمایت می کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با بیان این که همایش جرعه ای از ایثار کلاس انسانیتی برای همه است، گفت: ضرورت دارد فرهنگ ایثار و فداکاری به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است در جامعه ترویج شود.

محمدی خاطرنشان کرد: نمادهای ایثار و فداکاری ارزشمندی در فرهنگ اسلامی و ایرانی خود داریم که نیاز است در راستای معرفی آنان کوشا باشیم که برگزاری این محافل می تواند در ترویج این فرهنگ متعالی اثربخش باشد.

گفتنی است؛ در این همایش از ایثارگران نمونه آملی نصرت الله نصیری، مریم خسروی و مادر شهیدان مازیار قدردانی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0