«حاج بخشی»، «نصرالله» و «از معراج گذشتگان» پرمخاطب‌ترین آثار نشر عماد
20 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
کتاب «از معراج برگشتگان» نوشته حمید داودآبادی و «حاج بخشی» نوشته محسن مطلق جزو آثار پر مخاطب انتشارات «عماد فردا» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران معرفی شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، چاپ پنجم کتاب «از معراج برگشتگان» نوشته «حمید داودآبادی» پرمخاطب‌ترین کتاب در انتشارات «عماد فردا» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است که استقبال بازدیدکنندگان از آن بسیار مطلوب است.

این اثر خاطرات کودکی، انقلاب و جنگ «حمید داودآبادی» است که در بخش هایی اعم از «کودک و انقلاب»، «اولین تجربه»، «شکست در رمضان»، «شهید بعداز ظهر»، «ناکامی در خیبر»، «بازار داغ شهادت»، «پایان خوشی» و آلبوم تصاویر به نگارش درآمده است.

* این اثر به خاطرات «حمید داودآبادی» از سال 44 تا 67 اختصاص دارد

نویسنده یادداشتی را در ابتدای کتاب «از معراج برگشتگان» نوشته و بیان می کند: این کتاب، هیچ نیست جز همه آن چه از مهر سال 1344 که پا بر جهان خاکی گذاشتم تا مرداد 1367 که خدا را پشت زنجیر دژبانی پادگان دو کوهه جا گذاشتم به خواست و اراده قلبی خویش دیده چشیده و از سر گذراندم و این همه خواست، داشت و برداشت من از دنیای مادی است و بس.

به لحظه لحظه این نوشتار افتخار می کنم و بر خود می بالم که خداوند سبحان، منت نهاد و توفیق دیدن و نوشتن همه آن چه خواهید خواند، به این بنده کمترینش عطا کرد.

همه این کتاب مدیون آنانی است که هر یک به نحوی در سال های سخت ناباوری بعد از جنگ، مشوق و راهنمایم بودند و هستند؛ مقتدا و مولایم حضرت آیت الله خامنه ای همه دل خوشی ام بعد از امام عزیز؛

* مقام معظم رهبری: کتاب «از معراج برگشتگان» از بسیاری کتاب های جبهه جالب تر و گیراتر است

پشت جلد کتاب نوشته ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره کتاب «از معراج برگشتگان» درج شده است، ایشان فرموده اند: در این نوشته صفا و صداقت زیادی موج می زند، نویسنده غالباً نقش خود را کمرنگ کرده و یاد یاران شهیدش را برجسته ساخته است؛ روحیه بسیجی تقریباً با همه جوانبش در اینجا منعکس است، می شود فهمید که چگونه جوان هایی در کوره گداخته جبهه به چه جوهرهای درخشنده ای تبدیل می شده اند.

ذکر خصوصیات موقع ها و حادثه ها و آدم ها، تصویر باورنکردنی جنگ هشت ساله را تا حدود زیادی در برابر چشم آیندگان می گذارند؛ سوال من از خودم این است که آیا این از معارج گذشتگان چقدر می تواند آن حال و هوا را پس از سفر من الحق الی الخلق حفظ کنند و حتی درست است؟ و چه کرده ایم؟ البته قصور یا تقصیر من و امثال من، نمی تواند تکلیف دشوار آنها را که محبت خود را برایشان تمام کرده، از دوششان بردارد.

این کتاب با روح طنز و مزاحی که در همه جای آن گسترده است و به آن شیرینی و جاذبه ویژه ای بخشیده، از بسیاری کتاب های جبهه جالب تر و گیراتر است، آن را در شب و روزهای منتهی به بیستم ماه رمضان 1412 (5/1/71) خواندم.

* آثار «حاج بخشی»، «نصرالله» و «از معراج گذشتگان» پرفروش ترین آثار «عماد فردا»

به گفته مجید شکرالهی، مدیر فروش انتشارات «عماد فردا»، کتاب «از معراج برگشتگان» به تشویق مقام معظم رهبری به نگارش درآمده و خاطرات «حمید داودآبادی» از وقایع قبل از انقلاب بوده و ناگفته های جنگ با قلمی آمیخته از طنز بوده که جزو آثار پرفروش این نویسنده است.

وی اضافه می کند: کتاب «حاجی بخشی» نوشته «محسن مطلق» و کتاب «نصرالله» نوشته «حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری» نیز جزو پرفروش ترین آثار انتشارات «عماد فردا» است.

شکرالهی ادامه می دهد: روزانه بازدیدکنندگان بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اثر«حاج بخشی» را روزانه حداقل 100 نسخه، کتاب «از معراج برگشتگان» را بالای 80 نسخه و کتاب «نصرالله» را با بیش از 90 نسخه خریداری می کنند که جزو پرفروش ترین آثار انتشارات «عماد فردا» است.

به گفته وی، استقبال بازدیدکنندگان از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بسیار مطلوب بوده است.

* وضعیت نشر کشور مطلوب است اما محتوای کتاب بالا نیست

مدیر فروش انتشارات «عماد فردا» درباره وضعیت نشر کشور، بیان کرد: وضعیت نشر در کشور خوب است اما محتوای نشر کتاب با کیفیت بالا نیست به طور مثال در سطح کشور همه ناشران دنبال آن هستند که کتاب چاپ کنند اما به محتوای کتاب و فرهنگ آن کمتر توجه دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0