معاون اول قوه قضاییه در جلسه شورای اداری آمل:
13 آبان 1394 ، دیدگاه 0
آمادگی همکاری دستگاه قضایی برای رفع مشکلات اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری سالم / عده ای به دنبال قبح زدایی از آمریکا هستند / اختلاف میان نیروهای حزب اللهی از اهداف دشمنان است / ضرورت معرفی گوهرهای ناشناخته آمل

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه امروز در جلسه شورای اداری آمل که در ساختمان جدید دادگستری آمل برگزار شد اظهارداشت: آمل شهر عجیبی است و گوهرهای ناشناخته ای دارد که خدمات ارزشمندی در طول تاریخ به علم و دانش و مبارزه با ظلم و ستم از این دیار صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: دیانت، ولایت مداری، جهاد و ایمان به نحوی شایسته در مردم آمل وجود دارد که نیاز است صاحب نظران و افراد صاحب قلم گوهرهای ناشناخته را برای نسل حاضر و آیندگان بیان کنند که بزرگانی داشتیم و داریم که مجهول مانده و شناخته شده نیستند.

سخنگوی دستگاه قضایی ادامه داد: مردم آمل در حماسه ششم بهمن در حدود بیست و چهار ساعت چهل شهید والامقام را تقدیم انقلاب کردند که بی سابقه است و در صحنه های مختلف نیز اثرگذار بوده و امروز نیز جبهه های مقاومت به نحوی شایسته فعالیت دارند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: شرایط کشور بسیار پرافتخار است و می بینیم در مقطع حساسی قرار داریم که مردم، کشور و رهبریت ما در وضعیتی غرورآفرین هستند و افتخارات ارزشمندی آفریده شده است.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: این ملت هر روز با اقتدار بیشتر در منطقه و جهان در برابر شیطنت ها تسلیم نشده و اثرگذارتر از همیشه حضور دارد که امروز دشمن ترین دشمنان نظام اسلامی می گویند بسیاری از مشکلات منطقه با دخالت و نظارت ایران امکان پذیر است.

وی با اشاره به اجلاس وین افزود: اگر آن ها ما را مقتدر نمی داستند هیچ وقت نمی خواستند ما را دعوت کنند و کری با لاوروف تماس می گیرد و اصرار می کند شما طوری ایران را قانع کنید تا در اجلاس شرکت کند.

سخنگوی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: در بسیاری از مسائل رسمی دنیا اوباما نامه رسمی نوشت و درخواست کمک برای حل مسائل داشت که نشانگر اقتدار ایران اسلامی است.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان این که روحیه انقلابی و جهادی به عنوان سرمایه بزرگی است که افتخار و عزت را برای ملت ایران به وجود آورده است، گفت: امروز دشمن نهایت تلاش خود را دارد تا این روحیه را از مردم ما بگیرد.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: هدف گرفتن اصل دین با وجود این مردم شیعه امکان پذیر نیست و می خواستند دین را از سیاست جدا کنند که امام خمینی(ره) آمد و مگر می شود دینی که پیامبر گرامی اسلام آوردند بدون سیاست باشد.

وی با بیان این که دشمنان تمام تلاش خود را صورت دادند تا مردم را از ولایت جدا کنند، گفت: سعادت دنیا و آخرت در پیروی از ولایت و در زمان غیبت در پیروی از ولایت فقیه است که مردم ما به این امر رسیدند و دریافت کردند که به ولایت نیاز اساسی داریم.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به این که گرفتن روحیه انقلاب و جهادی از مردم یکی از تلاش های دشمنان است، بیان داشت: مردم ما همواره با ایمان و روحیه انقلابی و جهادی کار را به پیش بردند که اهتمام ارزنده ای در این مسیر دارند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: ایجاد شبهه یکی از کارهای دشمنان است تا ما را از مسائل اصلی منحرف کرده و بگویند روحیه انقلابی کاری برای شما نکرده است و تا چه زمانی می خواهید جهادگونه کار کنید.

معاون اول قوه قضاییه با بیان این که دستاوردهای نظام اسلامی با استقامت حاصل شده و با سازش به دست نیامده است، گفت: کشورهایی که با آمریکا سازش کردند چیزی به دست نیاوردند و آن جایی که مقاومت کردند توانستند منافع و استقلال خود را محقق کنند.

وی با اشاره به این که گاهی وقت ها امور را با هم خلط می کنند و می خواهند ایجاد شبهه کنند تا قبح کارهای زشت آمریکا کم شود و روحیه انقلابی را از مردم ما بگیرند، خاطرنشان کرد: مرگ بر آمریکا منطق عقلانی دارد و این سیاست ظالمانه ای که داشته و دارد را بیان می کنیم و اگر مقاومت ایران و نیروهای همراه با ما نبود بیش از آن چه بر سر کشورهای همسایه صورت دادند بر ایران وارد می کردند.

سخنگوی دستگاه قضایی ادامه داد: ایجاد شبهه در مورد توانایی ها و قدرت نظام اسلامی در دستور کار قرار دارد که دشمن را قدرتمند و ما را ناتوان معرفی کنند تا دل مردم خال شود.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان این که می خواهند در بعضی از مسائل ریز ما را به جان هم بیاندازند و اختلاف میان همه و نیروهای حزب اللهی از جمله اهداف آنان است، گفت: اعتدال کلمه با ارزش و خوبی است اما گاهی این کلمه را با سازش معنا می کنند و ایستادگی را تعبیر به افراط گری می کنند.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: عده ای از واژه هایی که می توان از آن معانی مختلفی برداشت شود می خواهند با کلمه افراطی هر حزب اللهی را بکوبند و افرادی را به عنوان دلواپس سرکوب می کنند که باید بدانند دلواپسی برای انقلاب و رفع مسائل و مشکلات چیز بسیار خوبی است.

وی با بیان این که مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند که ضرورت دارد اهتمام شایسته ای در این راستا وجود داشته باشد، گفت: خدمت به مردم عبادتی بسیار مهمی است که اگر می خواهیم موفق شویم نباید بگذاریم روحیه انقلابی و جهادی را از ما بگیرند.

سخنگوی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه آمادگی هرگونه کمک و همکاری به دولت در راستای رفع مشکلات اقتصادی، سرمایه گذاری سالم و توسعه پایدار کشور دارد که استفاده بهینه از منابع طبیعی ضرورتی اساسی است و اگر در سامان دهی سواحل، منابع طبیعی و اراضی کشاورزی گام هایی برداشته شود این قوه با اولویت پیگیر کار می شود.

حجت الاسلام محسنی اژه ای تصریح کرد: ما نمی توانیم همه مشکلات را به صورت سریع رفع کنیم ولی ضرورت دارد نهایت تلاش و کوشش را برای مردم خود به کار گیریم و اهتمام شایسته ای در این راستا داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0