گرامیداشت روز مازندران در مرکز اسناد کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران +عکس
7 آبان 1394 ، دیدگاه 0
گرامیداشت روز مازندران در مرکز اسناد کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

اختصاصی مازند مجلس : جمعی از نخبگان علمی، رجال سیاسی و مدیران ارشد دولتی مازندرانی به مناسبت روز مازندران جلسه‌ای برگزار کردند.

این دیدار به مناسبت گرامیداشت روز مازندران در مرکز اسناد کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

در این جلسه افرادی همچون دکتر فرهاد دژپسند، دکتر صالحی امیری، دکتر رحمان‌زاده، مهندس نریمان و دکتر نیکخواه و مجمع هم اندیشان صنعت حضور داشتند.

محور این نشست تلاش برای عمران و آبادانی و بهبود وضعیت عمومی استان بود و حضار نقطه نظرات خود را مطرح کرده و به گفت‌وگو پرداختند.

دکتر عبدالکریم نیکخواه در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت منطقه شرق مازندران پرداخت و گزارشی از مراحل نهایی آماده‌سازی کتاب "راهبردهای توسعه استان مازندران" ارائه داد.

دکتر نیکخواه همچنین با تمجید از عملکرد دولت تدبیر و امید گفت: دولت منابع مالی خوبی در اختیار استان مازندران قرار داده است اما این منابع برای اجرای برنامه‌های توسعه استان و جبران عقب ماندگی‌ها ناکافی است.

دکتر صالحی امیری در ادامه این جلسه با اشاره به سرمایه‌های عظیم استان مازندران گفت: مازندران از سرمایه‌های فراوان علمی، فرهنگی و نیروهای مستعد انسانی برخوردار است ولی فقدان انسجام عملی موجب عقب‌ماندگی استان شده است.

در ادامه دکتر دژپسند مهم‌ترین علت توسعه نیافتگی استان را فقدان کار منسجم برای ارتقاء و رشد نخبگان علمی و مدیران سیاسی و اجرای منطقه دانست و تاکید کرد: ترکیب مجلس آینده می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء وضعیت استان داشته باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0