حجت الاسلام جوادی آملی مطرح کرد:
29 مهر 1394 ، دیدگاه 0
عزاداری های ما شایسته نهضت حسینی نیست / افراط و تفریط سبب شد در روز عاشورا خجالت می کشیم از خانه بیرون بیاییم / رسانه ها و شبکه های ماهواره ای به دنبال ترویج فرهنگ غربی هستند

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، در سلسله نشست های شرح خطبه امام سجاد(ع) که همزمان با دهه اول ماه محرم در حسینیه هدایت آملی برگزار شد با بیان این که سنت پیامبر گرامی اسلام نیازمند واکاوی است تا بتوانیم آن را در عرصه جهانی معرفی کنیم، گفت: قیام و حرکت سرور و سالار شهیدان بر علیه ظلم و طغیان و براساس سیره جد این امام همام بود.

مسؤول حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که ریشه و عمق حرکت امام حسین(ع) را باید در نهضت و بعثت پیامبر گرامی اسلام پیدا کنیم که ریشه گمشده عالم اسلام است.

وی با بیان این که ما نباید کاری کنیم که قیام حسینی برای فرقه ای به نام شیعه معرفی شود که مراسمی به نام تاسوعا و عاشورا دارند، بیان داشت: واقعه عاشورا نیازمند تحلیل درست است و کتاب و سنت باید به بهترین نحو ممکن معرفی شود.

حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: به جهت عداوت و دشمنی که بنی امیه با امام علی(ع) داشتند بذر دشمنی نسبت به آن حضرت ریخته شد که آن ها نمی توانستند به صورت مستقیم با پیامبر کینه خود را ابراز کنند و به امام علی(ع) تاختند.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: دستگاه ظلم هم با امام علی(ع) دشمنی داشته و هم اعلام می کرد امام علی(ع) از دین بیرون است که این امام همام به اصحاب و یاران خود فرمودند اگر خواستند به من بدنامی کنید مانعی ندارد که نجات شما در این است.

وی افزود: تاریخ بسیار تاریک و پیچیده است و خدا لعنت کند دستگاه اموی را که امام علی(ع) این وجود گرانقدر و با عظمت را تیره و تار معرفی کرده و نخواستند چهره و جایگاه واقعی این امام بزرگوار معرفی شود.

مسؤول حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل با بیان این که امام علی(ع) صحیفه عمل انسان های مومن است که جایگاه عظیمی دارد ولی این امام بزرگوار همچنان مظلوم است، گفت: آن چیزی که در جریان غدیر آمده برای امام علی(ع) الهی و آُسمانی و مقام ایشان بسیار والا و ارزشمند است.

حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: در کشور عزیز ایران بعد از نام مبارک حضرت محمد(ص) نام امام علی(ع) طرفدار بسیاری دارد که خانواده ها بر روی فرزندان خود می گذارند و فخر همه است که در آن دوران اجازه چنین کاری نمی دادند.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با اشاره به این که یکی از مسائل مهم جریان عاشورا نقش امام علی(ع) در صدر اسلام است، گفت: ضرورت دارد نقش این امام همام را مورد واکاوی قرار دهیم که امری مهم و ارزشمند است.

وی با تاکید بر این که تغییر فرهنگ اسلامی رویکرد رسانه های استکباری است، بیان داشت: رسانه های دروغین می خواهند فرهنگ، باورها و ارزش ها را از ما بگیرند که نیاز است مراقبت و هوشیاری لازم را داشته باشیم.

مسؤول حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل تصریح کرد: مجامع اجتماعی و عزاداری های ما نباید این گونه باشد که شایسته نهضت حسینی نیست و باید مراعات لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام جوادی آملی خاطرنشان کرد: خانم ها و آقایانی که مراعات عزای سرور و سالار شهیدان را نمی کنند فرهنگ و تمدن دارند ولی تفاوت بسیاری میان این افراد با جوان آراسته و عزادار واقعی امام حسین(ع) وجود دارد که ضروری است دلیل آن را مورد واکاوی قرار دهیم.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با بیان این که رسانه ها و شبکه های ماهواره ای در تلاش هستند فرهنگ غربی را ترویج دهند، بیان داشت: شرایط به گونه ای است که در روز عاشورا خجالت می کشیم از خانه بیرون بیاییم که افراط و تفریط بسیاری وجود دارد و نیاز است فرهنگ حسینی را در جامعه غالب کنیم.

مسؤول حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل خاطرنشان کرد: قدرت در فرهنگ، رسانه، عقلانیت و اعتدال است که ضرورت دارد با این امور مهم و ارزشمند به مبارزه دشمنان برویم.

وی با بیان این که مبارزه امروز فرهنگی است، گفت: هیچ فرهنگی به جز فرهنگ تشیع و نهضت حسینی نمی تواند در شرایط کنونی در برابر فرهنگ غرب مقاومت کند و نیاز است از این فرهنگ اصیل بهره گیری کنیم که نظام و جامعه را راهبری می کند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0