آیت الله توکل در آمل تاکید کرد:
26 مهر 1394 ، دیدگاه 0
ضرورت تفکر و بررسی اعمال / بیماری‌های روحی نشانگر عدم خودشناسی انسان است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله سید رحیم توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه، در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در مسجد امام رضا(ع) آمل برگزار شد با بیان این که انسان باید حجاب درون خود را کنار بزند، گفت: عده ای نگفته ها را می دانند که انجام اعمالی سبب می شود درهایی برای انسان باز شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مقام ارزنده و والای علامه حسن زاده آملی به عنوان سرمایه ای ماندگار و گرانقدر اظهارداشت: این عالم برجسته در خصوص مقام معظم رهبری و زندگی ایشان سخنان ارزنده ای دارند که باید شکرگزار نعمت ولایت بوده و قدر این وجود نورانی را بدانیم.

وی تصریح کرد: افرادی روی خود کار کرده و به باطنشان نورانیت می دهند که نماز و روزه را همه ما انجام می دهیم و عده ای خدماتی انجام داده و آن نورانیت را در وجود خود حفظ می کنند.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: انسان باید مراقب اعمال، رفتار و حالات خود باشد که میدان برای همه انسان ها باز است و عملکردها می تواند افراد را به تعالی و مقامات ارزنده ای برساند.

استاد اخلاق حوزه علمیه تصریح کرد: عده ای در نقطه ای متوقف می شوند و نمی توانند به مراتب ارزنده و شایسته ای دست پیدا کنند که ضرورت دارد از فرصت ها و ظرفیت ها استفاده شایسته ای داشته باشند.

وی افزود: خداوند منان می خواهد انسان را کمک کند و رفیق و در کنار ما است که باید کاری کنیم با حضرت حق کنار بیاییم و پروردگار متعال نیز با ما مدارا می کند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که خداوند منان در کنار انسان حضور دارد ولی ما در مسیر نزدیکی به پروردگار متعال گام برنمی داریم و نگاهی به سوی حضرت حق نداریم، گفت: اگر اوضاع به دست ما بیاید زندگی بسیار شیرین است که می دانیم هر عملی انجام می دهیم دیگر گم نمی شود.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: زمانی می رسد یک عمل انسان اثرگذاری بسیاری داشته که نیاز است قدر آن را بدانیم و اگر به سبب وجود گناهی در محضر خداوند متعال شرمندگی به انسان دست دهد باید آن را غنیمت بشماریم.

استاد اخلاق حوزه علمیه تصریح کرد: انسانی که از درون شرمنده می شود گناهان او بخشیده شده و به جای آن ثواب و پاداش بسیاری برای فرد نوشته می شود که باید قدر خداوند منان را دانسته و شکرگذار حضرت حق باشیم.

وی افزود: نیاز است انسان بنشیند و تفکر کند کدام اعمال از ما صادر می شود که خداوند منان راضی به انجام آن نیست که ضرورت دارد از خداوند منان و اهل بیت معصومین(ع) بخواهیم ما را در ترک آن یاری کنند.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر این که بیماری های روحی نشانگر عدم خودشناسی انسان است، گفت: عده ای نفهمیدند برای چه چیزی به این دنیا آمدند که سبب می شود کم آورده و به افسردگی دچار شوند.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: انسان باید خود را شناخته و به هدف آفرینش دست پیدا کند که ما برای لذت ها و شهوات به این دنیا نیامدیم و برای چیز دیگری پا به عرصه هستی گذاشتیم که باید قدر و جایگاه خود را به درستی بدانیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0