امام جمعه دابو و دشت سر در گفتگو با کمال نیوز تاکید کرد:
14 مهر 1394 ، دیدگاه 0
برگزاری جشنواره برنج زمینه ساز تقویت روحیه کشاورزان / شهرستان آمل پایتخت اصلی برنج کشور است

حجت الاسلام مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر در گفتگو با کمال نیوز با اشاره به اینکه پیگیرهای زیاد شد که امروز شاهد برگزاری جشنواره برنج همزمان با 15 مهر روز ملی روستا هستیم گفت: به فضل خدا پس از یک سال و نیم دغدغه فکری ، جلسات مستمر و برنامه هایی که داشتیم در اجلاس های متعدد و در همایش های استانی سعی کردیم که فضایی را آماده کنیم تا در آمل پایتخت برنج کشور یک جشنواره بزرگی را انجام دهیم.

وی افزود: سال گذشته جریان خرید برنج طارم از سوی دولت تدبیر و امید همت مضاعف بود هم از سوی نماینده مردم آمل در مجلس ، استاندار مازندران ، فرمانداری ، بخشداران ، مسئولین و هم از سوی متولیان امر کشاورزی که تلاش کردیم که دسترنج کشاورزان توسط عده ای سودجو به یغما برده نشود.

امام جمعه دابو ودشت سر بیان داشت: منتظر قدوم وزیر جهاد کشاورزی و یا معاون وزیر در این جشنواره هستیم تا حضور پیدا کنند تا با توجه به همه رنج ها و مشقت هایی که کشاورزان عزیز متحمل شده اند ضمن آشنا شدن از زحمات این عزیزان درتصمیم گیری برای تعیین برنج پرمحصول با دقت نظر عمل کنند .

تقی زاده با اشاره به اهداف این جشنواره ادامه داد: هدف و ثمره تلاش در برگزاری این جشنواره ملی اولا برندسازی برنج شهرستان آمل و دوما که می توانیم انجام بدهیم در مسیر صنعتی سازی کشاورزی چه در امر مکانیزه کردن ادوات کشاورزی و چه در مورد کارخانجات به روز شدن و استفاده از وسائل مدرنیزه و پیشرفته  می باشد.

وی اظهارداشت: با مستقر شدن مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج ایران در آمل می تواند در به ثمر رسیدن اهداف ما کمک کند تا با تمرکز خریداری برنج در این مرکز و صادرات آن به کشورها بارقه امید را در زندگی کشاورزان عزیز و بزرگوار ایجاد نماید تا کشاورزان با امید زیاد مشغول به این امر الهی و پربرکت گردند.

تقی زاده ضمن دعوت از همه مردم جهت شرکت در این جشنواره که در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران  برگزار می شود گفت: در روز پانزدهم مهر که مصادف با روز ملی روستا است حضور مردم در جشنواره بیشتر باشد تا ما حرفی برای گفتن داشته باشیم و قطعاً مورد حمایت  کشوری قرار خواهیم گرفت .

امام جمعه دابو و دشت سر ادامه داد: سخنرانی کارشناسان در خصوص مزایای برنج ارگانیک با حضور کارشناسان علمی و مذهبی ، اجرای نمایش شاد ” خوشه برنج ” توسط گروه هنری سونر ، اجرای موسیقی زنده محلی ، شعرخوانی محلی از دیگر برنامه های جشن برنج و خرمن در شهرستان آمل است.


تقی زاده  با اشاره به اینکه این جشنواره با حضور عموم مردم، شالیکاران و مسئولان اجرایی مازندران برگزار می شود، اضافه کرد: برگزاری جشنواره برنج مازندران در آمل ، پایه گذاری برگزاری جشنواره ملی برنج در سال آینده و نیز فراهم کردن مقدمات شهرستان آمل به عنوان پایتخت اصلی برنج کشور است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0