منصوری لاریجانی تاکید کرد:
10 مهر 1394 ، دیدگاه 0
ضرورت نهادینه سازی فرهنگ غدیر و حقیقت اهل بیت / براساس هواهای نفسانی نمی شود جامعه را اداره کرد / دکوراسیون ها و ماشین های مدل بالا زینت مدیران شده است / نیاز است خانه خدا در اختیار حکومت علوی باشد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، اسماعیل منصوری لاریجانی، یادگار هشت سال دفاع مقدس، امروز در جشن بزرگ میثاق با ولایت که در مصلی نمازجمعه آمل برگزار شد اظهارداشت: امام علی(ع) ولی الله است و ولی فقیه نیز همین ویژگی را دارد که این امام همام در روز غدیرخم به مقام امامت و ولایت رسید.

 استاد فلسفه و عرفان با بیان این این که بزرگ ترین ارمغان خداوند متعال به بندگان خود نعمت آزادی و آزادگی است، بیان داشت: امام علی(ع) به مالک اشتر می فرماید تا کسی مالک خود نباشد نمی تواند ملکیت مردم را قبول کند و زمامدار امور سیاسی و اجتماعی شود.

وی با تاکید بر این که زهد و عدالت زینت مدیریت اسلامی است، تصریح کرد: انسان باید خود را از تعلقات دور کند و کسی به آزادی نفس خود نرسد نمی تواند آزادی سیاسی اجتماعی و عدالت را درک کند.

منصوری لاریجانی خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب نیز فرمودند دولتمردان زهد و عدالت را پرچم مدیریت خود قرار دهند و ما به دنبال دکوراسیون ها، اتاق های آنچنانی و ماشین مدل بالا هستیم که نباید این ها زینت مدیریت باشد.

یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان این که اعتماد مردم مهم ترین عامل اقتدار نظام اسلامی است، بیان داشت: پیشوایان جامعه باید زهد و ساده زیستی را الگوی خود قرار دهند که فقر و بیکاری سبب نشود تا مردم از عدالت آن ها انامید شوند.

استاد فلسفه و عرفان خاطرنشان کرد: ضرورت دارد فرهنگ غدیر و حقیقت اهل بیت معصومین(ع) در وجود ما نهادینه شود که نباید از این عزیزان استفاده روبنایی داشته باشیم.

وی با اشاره به این که مشکل دنیای بشری فقر زهد و عدالت است، گفت: ذائقه ها برای پذیرش دین کمرنگ شده است که معلمان، روحانیت و فرهنگ دوستان در این راستا فکر و اندیشه داشته باشند.

منصوری لاریجانی با تاکید بر این که هر نفسی در جمهوری اسلامی می کشیم وقف ولایت است که خون های شهیدان والامقامی در راه اعتلای نظام اسلامی ریخته شده است، گفت: نمی شود براساس هواهای نفسانی جامعه را اداره کنیم که وظیفه ای مهم و اساسی برعهده داریم.

یادگار هشت سال دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: جوانان احساساتی شراب خوار آل سعود خود را خادم الحرمین می دانند که آن ها لاییک هستند و برای خود کاخ ها و حرمسراها دارند .

وی با بیان این که یمن مظلوم تحت ستم قرار دارد و جنایت های بسیاری صورت می گیرد، گفت: فریاد عدالت خواهی در هیچ نقطه ای از جهان شنیده نمی شود که آل سعود به دنبال جنگ با امام علی(ع) است و در این راستا هزینه می کند.

استاد فلسفه و عرفان تصریح کرد: جان باختن حجاج امری دردناک است اما قبل از گریه برای کشته شدگان این حادثه ضرورت دارد برای مظلومیت خانه خدا گریه کنیم که باید این خانه در اختیار حکومت علوی باشد نه هر فرد غاصبی بخواهد آن را مدیریت کند.

منصوری لاریجانی با اشاره به این که غدیر فرا مکانی و فرا زمانی است که پایانی برای آن وجود ندارد، گفت: انسان باید خود را از غفلت بیرون آورد که در روزگاری قرار داریم دین گریزی و گناه را به جان ما تزریق می کنند و باید تمسک به اهل بیت معصومین(ع) را به عنوان امری نجان بخش سرلوحه امور خود قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) در روز جمعه به صفوف نماز جمعه توجه دارد که ثمرات و برکات گرانقدری در آن وجود داشته که باید از این مکان نهایت استفاده را ببریم و برای خدا حاضر شویم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0