مشاور فرماندهی کل قوا در آمل تاکید کرد:
4 مهر 1394 ، دیدگاه 0
ضرورت تبیین دستاوردهای دفاع مقدس / بصیرت و بیداری راهگشای تحقق اهداف نظام اسلامی است / با هوشیاری مردم کسی اجازه تجاوز به نظام اسلامی را به خود نمی‌دهد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، امیر سرتیپ سید حسام الدین هاشمی، مشاور نظامی فرماندهی کل قوا، در مراسم اربعین شهدای غواص و مراسم بزرگداشت جانباز شهید سپند پهلوان که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد با بیان این که شهدای گرانقدری مانند شهیدان منفرد نیاکی و قاسمی داریم که به نحوی شایسته در جامعه معرفی نشدند، گفت: پاسداشت مقام شهدا امری ارزنده و والا است که باید در راستای تحقق آن تلاش های شایسته ای صورت گیرد.


وی با اشاره به این‌که در دوران جنگ تحمیلی دست شهدای غواص را بستند، اما نتوانستند علم و بیرق آن ها را بگیرند، افزود: دشمنان قلب شهدای ما را شکافتند اما محبت اهل بیت معصومین(ع) در وجود این عزیزان نهادینه شده است.


هاشمی تصریح کرد: شهدا جان های پاک خود را از دست دادند تا در مقابل ظلم و ستم تسلیم نشوند و تلاش های بسیاری کردند تا خلیج همیشگی فارس باقی بماند که در این عرصه ایثار و فداکاری ارزشمندی از خود نشان دادند.


مشاور فرماندهی کل قوا با بیان این که شهدای ما با دستان خالی و مظلومانه به شهادت رسیدند، گفت: شهدا و رزمندگان با بهره گیری از فرهنگ عاشورایی وارد میدان شدند تا پرچم سرخ حسینی برای همیشه تاریخ ماندگار باشد.


وی خاطرنشان کرد: شهدا سند معتبر ایستادگی، عشق و بیعت با امام و رهبری و دفاع از نظام اسلامی هستند که با دستان بسته به ایادی استکباری اعلام کردند تسلیم ظلم و زورگویی نمی شویم.


هاشمی با تأکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: ضرورت دارد دفاع مقدس مانند حماسه سرور و سالار شهیدان زنده و جاویدان باقی مانده و تلاش های ارزشمندی در راستای تبیین و بازخوانی آن صورت گیرد.


مشاور فرماندهی کل قوا افزود: رزمندگان ما در طول سال های دفاع مقدس با ایثار و مجاهدتی والا در برابر دشمنان نظام اسلامی ایستادگی کردند که باید حماسه سازی آنان به صورت سینه سینه به نسل های آینده منتقل شود.


وی با بیان این که بصیرت و بیداری راهگشای تحقق اهداف نظام اسلامی است، گفت: اگر مردم هوشیار و آگاه باشند هیچ زمانی کسی به خود اجازه تجاوز به کشورمان را نمی دهد تا بخواهد اقدامی صورت دهد.


هاشمی ادامه داد: دشمنان همواره در حال تهدید نظام اسلامی هستند که نیاز است آمادگی کامل در برابر ترفندها و تهدیدات دشمنان داشته باشیم که مدیران فرهنگی وظیفه ای مهم و اساسی در راستای ترویج آگاهی آحاد مردم و نسل جوان جامعه برعهده دارند.


وی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا ایران اسلامی را به عنوان بزرگ ترین دشمن خود در خاورمیانه می داند که باید به این امر مهم توجه داشته باشند کشورمان همانند پاکستان، افغانستان، سوریه و عراق نیست.


مشاور فرماندهی کل قوا با اشاره به این که دشمن به دنبال نفوذ در افکار نسل جوان جامعه است، گفت: دشمن از طریق فعالیت های مجازی و سایبری تلاش دارد با نفوذ در افکار جوانان بتواند آن ها را از درون نابود کند که اگر به جوانان ما آموزش و آگاهی داده شود در صورت بروز جنگ جزو نخستین پیشقراولان هستند.


هاشمی تصریح کرد: آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی به سبب دین مبین اسلام با ایران مخالفت دارند و تنها کشور جهان هستیم که شیعه و منتظران امام زمان(عج) هستیم که باید مدیران فرهنگی تلاش های بسیاری برای ترویج ارزش ها و مقابله با تهاجم دشمنان صورت دهند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0