گزارش کمال نیوز نتیجه داد؛
16 شهریور 1394 ، دیدگاه 0
کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان در آمل برگزار می شود+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز،حجت الاسلام سید حسین ابراهیمیان، مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران، در نخستین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان که در دفتر امام جمعه آمل برگزار شد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت علامه سید حیدر آملی اظهارداشت: شما نیاز است تا به جای برگزاری کنگره اموات تلاش کنید تا کنگره بزرگان دینی حاضر برگزار شود.

 وی افزود: این سخن جالبی بود که در آن زمان نتوانستیم درک درستی از بیانات مقام معظم رهبری داشته باشیم که با توجه دستور دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها در خصوص برگزاری چنین کنگره ای به فکر برگزاری آن افتادیم تا به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در گذشته برای بزرگداشت بزرگان دینی منطقه توانستیم کنگره سید حیدر آملی ، سعید العما و ملا محمد اشرفی را برگزار کنیم.

 حجت الاسلام ابراهیمیان شناساندن ابعاد ارزشمند زندگی آیت الله حسن زاده و جوادی آملی را ضرورتی مهم و اساسی دانست و تصریح کرد: ابعاد وجودی این دو عالم بزرگوار دینی در تمام زوایای علمی، حیات فردی و اجتماعی در هاله ای از ابهام و مظلومیت قراردارد که با وجود این که نام و آوازه این بزرگواران بر سر زبان ها قرار دارد باید تلاش های شایسته ای در راستای تبیین زندگی این بزرگواران صورت گیرد.

 وی ادامه داد: متاسفانه در جامعه امروز و در میان جوانان و اقشار تحصیل کرده زندگی نامه، شرح حال و نکات ظرفیت های ارزنده این بزرگواران شناخته شده نیست و باید در قالب یک کنگره به بهترین نحو ممکن به آحاد مردم شناسانده شوند.

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران با اشاره به این که در دانشگاه ها وقتی صحبت از این بزرگواران می شود دانشجویان علاقمند هستند درباره زندگی آیت الله حسن زاده و جوادی آملی امور بسیاری بیاموزند، گفت: اگر این دو وجود بزرگوار در اصفهان بودند تاکنون کنگره های بین المللی همراه با انتشار فیلم و کتاب برگزار و در سطح جهانی توزیع و انتشار می شده است.

 حجت الاسلام ابراهیمیان خاطرنشان کرد: متاسفانه این دو بزرگوار در مازندران گمنام هستند و این در حالی است که در حوزه شیعه و تسنن به جامعیت حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی سراغ نداریم.

 وی با بیان این که حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی ستارگان درخشان جهان اسلام هستند، گفت: نیاز است زمینه ای فراهم شود تا ابعاد وجودی این علمای بزرگوار به بهترین نحو ممکن به نسل جوان جامعه معرفی شود.

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران با اشاره به این که در گذشته کنگره های ملی و منطقه ای برگزار شد که حق این دو بزرگوار ادا نشده است، گفت: به امید خداوند متعال قصد داریم تا با کمک و همکاری جامعه المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این کنگره را به صورت بین المللی برگزار کنیم که اعلام آمادگی صورت گرفته است.

حجت الاسلام ابراهیمیان تصریح کرد: مقدمات کار برای برگزاری کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان در اردیبهشت سال 95 مهیا است که باید اهتمام شایسته ای صورت گیرد تا با برگزاری جلسات و کارگروه های مختلف این کنگره بین المللی در جایگاه والای حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی صورت گیرد.

 وی با بیان این که کنگره بین المللی دو خورشید حکت وعرفان در قالب 10 برنامه صورت می گیرد، گفت: چاپ و انتشار زندگی نامه حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی به چهار زبان زنده دنیا، چاپ و انتشار مجموعه دیدارها و مصاحبه ها، سلسلسه نشست های تبیین سیره علمی و عملی حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی در شهرهای استان، تهیه تندیس، چاپ و انتشار مجموعه مقالات کنگره، برگزاری شب شعر و خاطره، نمایشگاه آثار و تصاویر، ساخت فیلم، راه اندازی سایت کنگره، گفت و گوی زنده این دو بزرگوار از طریق برنامه صداوسیما و دیگر برنامه ها در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل در این جلسه با بیان این که حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی از جایگاه والا و ارزنده ای برخوردار هستند، گفت: بنده افتخار داشتم در مدت سی سال در خدمت این دو بزرگوار شاگردی کنم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: معرفی حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی وظیفه ای همگانی است که باید تلاش های شایسته ای در راستای تبیین سیره علمی و عملی این دو عالم بزرگوار صورت گیرد.

وی با بیان این که بنده از نزدیک شاهد تلاش های علمی و تربیتی حضرت آیات حسن زاده و جوادی آملی بودم، بیان داشت: این بزرگواران در طول زندگی خود برای تربیت طلاب زحمات بسیاری کشیدند و با بیان قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع) خون دل های بسیاری خوردند تا شاگردان آن ها در مسیری شایسته قرار گیرند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به این که معرفی ابعاد زندگی حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی ضرورتی مهم و اساسی است، افزود: هنوز نتوانستیم همه ابعاد علمی و عملی این دو عالم بزرگوار را به نسل جوان جامعه و مردم معرفی کنیم.

گفتنی است؛ قرار بود این کنگره در شهر بابل برگزار شود که پایگاه خبری کمال نیوز در گزارشی از برگزاری کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان در بابل انتقاد کرد و بر ضرورت برگزاری آن در شهر آمل تاکید کرد.

http://www.kamalnews.org/Page.aspx?ViewNewsId=10536

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0