نماینده مردم آمل در مجلس خبرداد:
31 مرداد 1394 ، دیدگاه 0
توجه بودجه سال 94 کشور به سد هراز / موافقت معاون رییس جمهور با اختصاص اعتبار ویژه برای جاده هراز+ اسناد

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به اهمیت موضوع سده هراز و راه آهن ریلی تهران رودهن به آمل گفت: خوشبختانه در بحث چهار بانده کردن جاده هراز به واسطه سرعت عمل بیشتر برای هر قطعه پیمانکاری انتخاب شد که شبانه روزی مشغول کار هستند که در بودجه سال 94 اعتباری بالغ بر 641 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: به جهت اهمیت جاده هراز که به عنوان جاده بین المللی و ترانزیتی محسوب می شود مقرر شد قطعاتی که توسط پیمانکار به اتمام رسیده به بهره برداری برسد تا مسافران با خیال آسوده به سفر خود ادامه دهند.

 یوسفیان ملا با اشاره به اتمام 7 تونل سرریز سد هراز افزود: برای ساخت بدنه و پایه های پل توسط وزارت نیرو پیمانکار مربوطه انتخاب شد که بزودی عملیات اجرایی آن شروع می شود.

 نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال 1394 کل کشور توجه ویژه ای برای سد هراز شده است بیان داشت: در لایحه بودجه و از اعتبار طرح های تملک دارایی سرمایه ای بالغ بر 140 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

 وی در خصوص تخصیص اعتبار برای انتقال کانال آب چالوس به سد هراز بیان داشت: در بودجه سال 94، 100 میلیارد ریال از محل اعتبار طرح های تملک دارایی سرمایه ای برای احداث کانال انتقال آب چالوس و سرداب رود به رودخانه هراز در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس اظهارداشت: پروژه سد هراز که از سال 1378 شروع شده است با بازدیدی که از سوی دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو صورت گرفت امیدواریم که در سال 1397 شاهد بهره برداری آن باشیم.

 یوسفیان ملا با اشاره به نامه اخیر خود به دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: این نامه در تاریخ 26 مرداد 94 در خصوص تامین مالی سد هراز و راه آهن برقی با استفاده از فایناس نوشته شده است.

وی اشاره کرد: دکتر نوبخت در هامش نامه به دکتر دژپسند معاون هماهنگی برنامه و بودجه کشور تاکید کردند که نظر به اهمیت و اولویت ها به گونه ای تخصیص صورت گیرد که کار تعطیل نشود.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به نامه شماره 92345 – 25 مرداد 94 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به معاون اول رییس جمهور در خصوص تخصیص اعتبار برای جاده هراز اظهارداشت: در این نامه مبلغ سیصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ماده 100 قانون تنظیم بخشی از مقرارات مالی دولت موضوع بند ش ماده 234 قانون برنامه پنج ساله پنجم برای بهسازی محور هراز به منظور جلوگیری از وقوع بحران و ایجاد اختلال ترافیکی در جلسه هیئت وزیران مطرح تا پس از تصویب در اختیار دستگاه اجرایی قرار گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0