قابل توجه مسئولان فرهنگی آمل؛
30 مرداد 1394 ، دیدگاه 0
وقتی کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان در بابل برگزار می شود!!!

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی به عنوان افتخارات بزرگ شهرستان آمل هستند که آثار و اندیشه های گرانقدر این دو عالم فرهیخته به عنوان چراغ راهی ارزشمند برای اندیشه وران و دین محوران در عرصه ملی و بین المللی است.

هر آملی به خود می بالد که این دو عالم جلیل القدر به شهر آمل تعلق دارند که بسیاری از مردم سراسر کشور نیز از جهتی آمل را به آیت الله حسن زاده و جوادی آن می شناسند.

برگزاری کنگره بین المللی برای این دو عالم گرانقدر همیشه به عنوان یکی از خواسته های به حق نیروهای فرهنگی و ارزشی شهرستان آمل بوده است تا بتوانیم حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی را بیش از پیش به آحاد مردم و جوانان شهرمان معرفی کنیم تا همگان بدانند چه سرمایه های فاخری در این شهر وجود دارد.

امروز مشاهده می شود شهرهای دیگر استان مازندران عزمی راسخ در تبیین شخصیت والا و پاسداشت مقام ارزشمند این دو عالم گرانقدر دارند که می خواهند کنگره ای را در گسترده بین المللی در شهرستان بابل برگزار کنند!!!

از آن جایی که نهادهایی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ، استانداری مازندران و بسیاری از نهادهای دیگر در این کنگره مشارکت دارند جای تعجب و سوال است که مسئولان مرتبط این نهادها در شهرستان آمل چرا اجازه دادند تا کنگره بین المللی دو عالم بزرگ شهرمان در کنار دست آمل در بابل برگزار شود و زمانی که قرار است از ظرفیت های استان مازندران در برگزاری این کنگره استفاده شود چرا نباید در آمل که حضرات آیات حسن زاده و جوادی به آن تعلق دارند برگزار شود.

همیشه این دو عالم گرانقدر در شهر آمل مظلوم بودند که می بینیم کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان نیز در شهر بابل برگزار می شود و امید است تا مسئولان امر در شهرستان آمل پاسخی قانع کننده برای افکار عمومی مردم داشته باشند.

حجت الاسلام سید حسین ابراهیمیان، مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در بابل با اعلام خبر برگزاری کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان، گفت: کنگره بین المللی شخصیت‌شناسی فقیهان معاصر جهان اسلام، آیت الله العظمی جوادی آملی و علامه حسن‌زاده آملی با محوریت بررسی شخصیت علمی، اخلاقی، اجتماعی  و سیاسی این دو عالم برجسته در بابل برگزار می شود.

وی با تشریح محورهای کنگره دو خورشید حکمت و عرفان اذعان کرد: فراخوان مقالات برای شرکت در این کنگره در چهار محور شخصیت علمی، شخصیت اخلاقی، بررسی آثار و آرا و شخصیت اجتماعی و سیاسی آیات عظام حسن زاده و جوادی آملی در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام ابراهیمیان افزود: علاقه مندان به ارائه مقالات و آثار مربوط به این کنگره می توانند تا 24 دی ماه، مقالات مرتبط با این موضوع را به دبیرخانه این کنگره واقع در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران ارائه کنند.

وی در تشریح موضوع بررسی شخصیت علمی این عالم فرزانه تاکید کرد: زندگی نامه، اساتید و شاگردان، ابعاد و نوآوری های علمی، عقلی، فقهی و عرفانی، جایگاه علمی این دو عالم با علمای هم عصر خود و بررسی آرا و احوال این دو شخصیت در حوزه علمیه از عناوین مقالات فراخوان شده در این کنگره است.

امام جمعه موقت بابل در بیان عناوین موضوعی بررسی شخصیت اخلاقی آیت الله جوادی آملی و علامه حسن زاده، تصریح کرد: سیر اخلاقی و معنوی، زوایای پنهانی سیره علمی، سبک زندگی اسلامی در رفتار فردی و اجتماعی  این دو فقیه برجسته از موضوعات دیگر فراخوان شده مقاله برای این کنگره است.

وی در بررسی آثار، آرا و شخصیت اجتماعی و سیاسی این دو عالم نیز گفت: تحلیل آرا و اندیشه ها، بررسی آثار، مقایسه تطبیقی آرا و آثار دو شخصیت، جایگاه سیاسی و اجتماعی این دو بزرگوار، بررسی منش سیاسی اجتماعی این دو فقیه در قبل و بعد از انقلاب، سلوک و تعامل این دو شخصیت با دیگر فقیهان، فیلسوفان و عرفای معاصر و مواجهه دو شخصیت کنگره با جریان های فکری معاصر از دیگر موضوعات فراخوان شده در این کنگره محسوب می شود.

حجت الاسلام ابراهیمیان به حامیان این کنگره نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این کنگره بین المللی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای عالی مدیریت حوزه علمیه قم، شورای سیاست گزاری ائمه جمعه کشور، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، استانداری مازندران، دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، برگزار می‌ شود.

وی ادامه داد: علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند در ساعات اداری با شماره های 01132415155 و 01132415151 تماس حاصل کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0