در گفتگو با کمال نیوز مطرح شد؛
29 مرداد 1394 ، دیدگاه 0
برگزاری نماز جمعه در 845 نقطه از کشور/ نماز جمعه به هیچ حزب و جریان سیاسی وابستگی ندارد

 

حجت الاسلام سید احمد تقوی، معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز با بیان این که نماز عبادی و سیاسی جمعه در 845 نقطه از سراسر ایران اسلامی اقامه می شود، گفت: درخواست های مکرری از سوی مردم برای نقاطی که نماز جمعه برگزار نمی شود به شورای سیاست گذاری ائمه کشور ارسال شده است.


وی تصریح کرد: رویکرد ما در راستای افزایش میزان برگزاری نمازجمعه در سراسر کشور است که در حال حاضر پنجاه نقطه از ایران اسلامی خواستار برگزاری نماز مقدس جمعه در مناطق خود هستند.


حجت الاسلام تقوی افزود: به لطف الهی در سال های آینده و با فراهم شدن امکانات و بسترهای لازم تلاش می کنیم تا نمازجمعه در نقاطی که خواستار برگزاری آن هستند فراهم شود.


معاون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نماز جمعه فراجناحی است که به هیچ حزب، جناح، گروه و جریان های سیاسی و طایفه ای وابستگی ندارد.


وی با بیان این که ما بر روی اصول، مبانی و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی ایستادگی داریم، گفت: تلاش ما در این راستا است تا زمینه های لازم برای تحقق توصیه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان اصلی اساسی و مهم فراهم شود.


حجت الاسلام تقوی با اشاره به برنامه های شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور برای تحقق شعار سال رهبری افزود: نهاد امامت جمعه به عنوان پیشتازان پاسخگویی به فرمایشات مقام معظم رهبری است و تلاش دارد تا در این عرصه عزم جدی از خود نشان دهد.


معاون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: تحقق همدلی و همزبانی دولت و ملت به عنوان امری اساسی برای پیشرفت و توسعه است که در نماز جمعه سراسر کشور تلاش داریم تا زمینه های آن را فراهم کنیم.


وی با تاکید بر این که برای تحقق شعار سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی از ابتدای سال برنامه ها و حرکت هایی در نماز جمعه سراسر کشور شروع شده است، گفت: هر هفته تلاش می شود تا فعالیت های خوبی برای اجرایی کردن مطالبات و رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0