مازندران به عطر شهدای غواص آکنده می شود؛
4 مرداد 1394 ، دیدگاه 0
تشییع و تدفین 30 شهید غواص و خط شکن در 13 شهر استان

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه در ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) سیزده شهر استان مازندران میزبان 30 شهید غواص و خط شکن می شود، گفت: از این تعداد 22 شهید گمنام و 8 شهید شناسایی شده می باشند.

 سرهنگ "علیرضا یداله پور" جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در جلسه تدفین شهدای گمنام که با حضور معاونین فرماندار، نمایندگان سپاه،ائمه جمعه،بنیاد شهید و رابطین دفاع مقدس شهرهای مازندران در مسجد فاطمه الزهرا(س) باغ موزه دفاع مقدس مازندران برگزار شد، گفت: در ایام شهادت حضرت امام جعفرصادق(ع) سیزده شهر استان مازندران میزبان 30 شهید غواص و خط شکن می شود.

وی به مسیرهای حرکت و استقبال شهدا از شرق تا غرب استان اشاره و اظهار کرد: شهدای غواص به مدت 4 روز در 6 محور مورد استقبال مردم مازندران قرار می گیرند.

جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران به تاریخ استقبال شهدا اشاره کرد و گفت: از تاریخ 15 تا 18 مرداد تمام شهرهای مازندران میزبان این شهدا خواهد بود.

سرهنگ یداله پور در ادامه خاطرنشان کرد: مراسم شب وداع با 30شهید غواص و خط شکن شب دوشنبه19 مرداد همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق(ع) با حضور 20 هزار نفر از عاشقان و رهپویان راه شهدا در باغ موزه دفاع مقدس مازندران برگزار می شود.

وی اضافه کرد: مراسم تشییع شهدا از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 20 مرداد از میدان شهدا تا حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار خواهد شد.

سرهنگ یداله پور در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دو شهید گمنام غواص و خط شکن در روز شهادت امام جعفرصادق(ع) در حسینیه عاشقان کربلای ساری خاکسپاری خواهند شد.

وی افزود: بقیه شهدای گمنام از تاریخ 21 مرداد تا 25 مرداد قبل از دهه کرامت در شهرهای بهشهر، نکا، میاندرود، شیرگاه، پل سفید، ساری، گنج افروزبابل، محمودآباد، ایزدشهر، عباس آباد، فریدونکنار، چالوس و آمل تشییع و تدفین خواهند شد.

سرهنگ یداله پور در پایان با اشاره به اینکه این شهدا از لشکر 25 کربلا هستند که در عملیات کربلای 4 به شهادت رسیدند،گفت: همچنین در این ایام مراسم شب وداع با شهدا در شهرهای مختلف استان برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0