حجت الاسلام سرلک در آمل:
15 تیر 1394 ، دیدگاه 0
شب های قدر فرصت ارزشمند دوری از غفلت های زندگی است / غرق در دنیا سبب فراموشی خداوند متعال می شود

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام علی سرلک، استاد حوزه و دانشگاه، در مراسم شب قدر که در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد، افزود: شب های قدر از مقام ارزنده و والایی برخوردار است که باید از خداوند منان بخواهیم بهترین تقدیرها را برای ما در این شب های نورانی بنویسد.

وی، تصریح کرد: در قدم برداشتن به سمت خوبی ها صدها میلیون نفر شریک هستند که به ما محبت کرده و خیر ما را خواستند که باید در این شب های نورانی از آن ها یاد کنیم.

کارشناس مذهبی صداوسیما با بیان این که دعای جوشن کبیر دعای پر رمز و راز و تعابیر عجیبی دارد، بیان داشت: در این دعای گرانقدر از خداوند منان می خواهیم ما را از آتش رهایی بخشد.

حجت الاسلام سرلک، خاطرنشان کرد: خداوند منان بهترین محبت ها و کرامت ها را دارد که او را در لابه لای زندگی های خودمان فراموش کردیم و به دنیای منهای حضرت حق پرداختیم.

وی با بیان این که در طول سال ممکن است در اثر گناهان و غفلت ها خودمان را خوار کرده و از خدا تنها یک نام بلد باشیم، گفت: دین باید دغدغه جان ما بوده و بعضی ها به خدا پشت کرده و فکر کردند در عرصه کسب و کار و سیاست به دنبال امور دنیوی بروند پیروز می شوند که این گونه نیست.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که کسی که به دنبال غرایز می رود از خداوند منان غفلت کرده است، بیان داشت: این شب ها فرصتی بوده تا از حضرت حق بخواهیم ما را نجات و پناه دهد.

کارشناس مذهبی صداوسیما، تصریح کرد: بسیاری از ما در آتش غفلت از خدا داریم می سوزیم و زندگی بدون خدا یا زندگی با عنوان خدایی داریم که باید در این شب ها از حضرت حق بخواهیم از همه آتش هایی که برافروختیم ما را نجات دهد.

حجت الاسلام سرلک با بیان این که در این شب ها باید اندازه خود را انسانی کرده و با حضرت حق آشتی کنیم، گفت: خداوند منان آسان می گیرد و نمی دانیم ما بعضی ها خدا را به چه قیمتی کنار می گذاریم.

وی با اشاره به این که بسیاری از ما در زنجیرها گرفتار شدیم که باید از حضرت حق بخواهیم ما را از غفلت ها و گناهان پاک و مبری دانسته و عفو وبخشایش را نصیب ما کند، بیان داشت: بسیاری از ما نمی دانیم چه مشکلی داریم و این یک بیچارگی است که در شب قدر آمدیم تا با حضور در محضر پروردگار متعال به تقرب الی الله برسیم.

استاد حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: باید از غفلت های زندگی به خداوند متعال پناه ببریم که می توانیم در این شب های نورانی در مسیری ارزشمند و والا قرار گیریم.

کارشناس مذهبی صداوسیما با بیان این که ذکر در مقابل غفلت ها قرار دارد، گفت: باید از خدای کریم بخواهیم تا ما را در مسیر سعادت  و رستگاری یاری دهد.

وی با بیان این که خداوند منان گناهان ما را می بیند و نادیده می گیرد که مجدد اجازه حضور در این محافل ارزشمند را به ما داده است که باید بهره برداری شایسته ای از آن داشته باشیم، افزود: شیطان می خواهد ما را از ذکر و یاد خداوند منان دور کند که باید به انجام ذکر ظاهری و عملی توجه داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0