تأسیس "کانون خبرنگاران افتخاری هلال احمر" در سراسر کشور
15 اردیبهشت 1391 ، دیدگاه 0
رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور از تأسیس "کانون خبرنگاران افتخاری جوانان هلال احمر" در سراسر کشور خبر داد.

محمد جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به منظور اطلاع‌رسانی درست و صحیح در حوادث و تهیه خبر و گزارش در مناطق حادثه دیده و انعکاس فعالیت‌های بشردوستانه هلال احمر، "کانون خبرنگاران افتخاری جوانان" را برای نخستین‌بار در کشور راه‌اندازی و تأسیس می‌کند. 

وی افزود: در مواقع اضطراری، لزوم ورود خبرنگاران آموزش دیده به صحنه حادثه بسیار حیاتی و مهم است که باعث کمک به مدیریت بحران در کشور می‌شود و مهمترین و موثرترین عاملی است که هلال احمر را در پیشبرد روند کمک رسانی یاری می‌کند.

جعفریان بیان کرد: در این راستا باید از توانایی‌ها و خلاقیت‌ جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان‌ها استفاده کرد چرا که شناخت جغرافیایی مناطق و آشنایی با فرهنگ بومی و منطقه‌ای هر استان از ضروریات کار خبرنگاران و مدیران محسوب می‌شود .

وی تصریح کرد: در بسیاری از حوادث باید خبرنگار این آگاهی را داشته باشد که چگونه وارد منطقه حادثه شود تا بدون آسیب گزارش خود را تهیه کند و حتی در زمان حادثه و مصدومیت برای خودش توانایی خودامدادی و حتی امدادرسانی به دیگران را داشته باشد در این راستا تمام خبرنگاران افتخاری عضو هلال احمر هستند و خود یک امدادگر محسوب می‌شوند.

وی گفت: خبرنگاران افتخاری این کانون حوزه فعالیتی‌شان در 31 استان کشور خواهد بود و برای تهیه خبر و گزارش احتمالی در مناطق حادثه دیده حضور می‌یابند که باید دوره‌های مختلف اصول خبرنگاری و مدیریت خبر در بحران را فراگیرند.

جعفریان افزود: برگزاری تمامی این دوره‌ها رایگان بوده و برای آگاهی خبرنگاران امدادی بسیار می‌تواند مفید واقع شود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: با هماهنگی که با معاونان جوانان استان‌ها صورت می‌گیرد تاکید می‌شود که در تمامی برنامه‌هایی که قابلیت تهیه و انعکاس خبر دارد از خبرنگاران افتخاری سازمان دعوت به عمل آید.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی به‌موقع به مردم و مسئولان در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی از دیگر ارکان موثر و حیاتی کاهش تلفات است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0