مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل خبرداد : اختصاص اعتبار 1826 ميليون ريال جهت سيستم آبياري تحت فشار
7 تیر 1394 ، دیدگاه 0
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل خبرداد :اختصاص اعتبار 1826 ميليون ريال جهت سيستم آبياري تحت فشار

سید مرتضی امینی گفت: سال گذشته بيش از 28 هکتار از باغات اين شهرستان آمل با اعتباري بالغ بر 1826 ميليون ريال مجهز به سيستم آبياري تحت فشار شد .

مدير جهاد کشاورزي شهرستان آمل تصريح داشت : با توجه به کاهش نزولات جوي، پايين بودن راندمان آبياري در روش هاي آبياري سنتي، توسعه کاربرد روش هاي آبياري تحت فشار به عنوان يکي از موثرترين راه هاي استفاده بهينه از منابع آب و خاک است که در دستور کار جهاد کشاورزي قرار گرفت.

امینی افزود: سهميه اجراي مرحله اول آبياري تحت فشار در شهرستان آمل 130 هکتار است که 1/28 هکتار آن با اعتبار بالغ بر 1826 ميليون ريال از محل صنوق حمايت  از توسعه بخش کشاورزي انجام شده است .

وی یادآورشد : سقف تسهيلات يارانه اي دولت براي طرح هاي آبياري قطره اي به ازاي هر هکتار 65 ميليون ريال است.وي همچنين گفت : سطح در حال اجراء10 مورد به مساحت 8 هکتار است که محل تامين اعتبار آن دو مورد ار محل اعتبارات بانک کشاورزي و الباقي آن از محل صندوق توسعه بخش کشاورزي مي باشد .

مدير جهاد کشاورزي شهرستان افزود :  متقاضيان جديد در سال جاري  25 نفر و در سطح 24 هکتار به شرکت مهندسين مشاور جهت مطالعه و طراحي معرفي شده اند.

امینی متقاضيان معرفي شده به صندوق توسعه جهت تامين اعتبار را 55 نفر با مساحت 70 هکتار اعلام کرد و گفت : 11 نفر به مساحت 9/9 هکتار هم به بانک معرفي شدند .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0