نماینده مردم آمل در مجلس مطرح کرد:
31 خرداد 1394 ، دیدگاه 0
احداث مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج ایران کار بزرگ و قابل تقدیر است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس باتفاق سید جعفر رسولی معاون فرمانداری ویژه شهرستان ، سید محمد حسنی بخشدار دشت سر ، اعضاء و هیئت مدیره مرکز از نزدیک مراحل ساخت مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج ایران را مورد بازدید خود قرار دادند.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به اینکه امروز حرکت زیبای شما در احداث این مرکز بسیار پسندیده و قابل قبول می باشد گفت: این مرکز توسطه کسانی احداث می شود که خودشان در امر صادرات برنج در کشور نقش اساسی دارند.

وی افزود: مسئله کشاورزی در جایگاه خودش باید مورد توجه قرار می گرفت که متاسفانه این کار صورت نگرفته و باعث شد کشاورزان عزیز ضمن گلایه از مسئولین کشوری بعضا به کار دیگر پناه می آوردند و کشاورزی را رها کنند. 

 یوسفیان ملا با اشاره به اینکه دسترنج کشاورزان نباید بواسطه بی تدبیری مسئولین از بین برود افزود: در سال گذشته بین خریداران عمده و وارد کنندگان برنج تبانی شد که برنج کشاورزان را خریداری نکنند تا خرید برنج بصورت راکد در بازار باقی بماند.

 وی با قدردانی از حمایت های دولت در خرید برنج پر محصول کشاورزان در سال گذشته بیان داشت: دولت همت کرد و وارد میدان شد و با خرید برنج از کشاورزان رکود بازار برنج شکسته و بازار عادی شد.

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه 2/5 میلیون تن برنج مصرفی سالانه در ایران می باشد بیان داشت: 2 میلیون تن برنج در داخل کشور تامین می شود که باید 500 تن وارد شود.

 یوسفیان ملا با بیان اینکه با تمهیدات بعمل آمده ضمن جلوگیری از واردات برنج خارجی برنج پرمحصول از کشاورزان توسط دولت خریداری خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه دولت برای حمایت ازکشاورزان باید در این امور دخالت می کرد بیان داشت: شما عزیزان همت کردید و با هزینه شخصی خودتان نسبت به احداث این مرکز همت داشتید.

وی تاکید کرد: در حیطه کاری و با تمام توان در خدمت شما هستیم تا بتوانیم گوشه هایی از مشکلات شما را برطرف کنیم.

نماینده مردم آمل در مجلس اضافه کرد: احداث چنین مجموعه عظیمی در ارزش افزوده شهرستان آمل تاثیر گذار خواهد بود.

سید اسماعیل یزدان پناه، مدیر عامل مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج ایران با اشاره به اینکه احداث این مرکز در راستای مصوبات هیات دولت به منظور تحقق و گسترش تولید و کنترل توزیع صحیح و اطلاع رسانی دقیق از وضعیت بازار کشور تاسیس شد افزود: با توجه به شروع عملیات فاز اول ساختمان ها و غرفه ، نیازمند حمایت های دولت برای تامین اعتبارات لازم هستیم که بتوانیم ظرف دو سال آینده با راه اندازی چندین اکیپ کاری عملیات مرکز بین المللی را به اتمام برسانیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش ها و حمایت های سید جعفر رسولی معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل گفت: قطعا حمایت های ایشان باعث شد که تاکنون توانستیم اقدامات خوبی را انجام دهیم.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج ایران  اضافه کرد: این مرکز با 50 هزار مترمربع مساحت و ایجاد 2000 شغل به صورت مستقیم و 5000 شغل به صورت غیر مستقیم با هدف برند سازی برنج مرغوب ایرانی و صادرات آن به خارج کشور و فروش داخلی در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه در کشور ما دو میلیون تن برنج تولید می‌شود، گفت: مرکز بین المللی تجارت برنج با سرمایه گذاری بخش خصوصی ظرفیت جذب بیش از 700 هزار تن برنج را دارا است.

یزدان پناه با اشاره به بازدید مسئولین کشوری و استانی از این مرکز ادامه داد: تاکید همه این عزیزان حمایت از مجموعه بوده است که با قولی که دادند درصدد گرفتن مجوز پایانه صادراتی برنج در کشور هستیم تا بتوانیم برنج مرغوب را به خارج از کشور ارسال و دلار را وارد کنیم.

وی ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در خصوص گرفتن مجوزهای لازم برای احداث این مرکز گفت: خوشبختانه با حمایت های مسئولين و با پشتکاری که در هیئت مدیره و سهامداران شرکت وجود داشت توانستیم اقدامات قابل توجهی برای ساخت زيرساختها از قبیل جاده سازی بطول 3500 متر ، نصب پست هزار متر مکعبی گاز ، راه اندازی فیبر نوری مخابرات ، آب رسانی با لوله کشی  به طول 950 متر ، جدول كشی ، ديواركشی و كانال كشی صنعتی دورمركز به طول 2500 متر و ساخت رمپ ورودی و خروجی را انجام دهيم.

مدیرعامل مركز بين المللی تجارت و صادرات برنج مازندران عنوان داشت: این مجموعه با عضویت 420 نفر از سهامدارانی که خودشان از تاجرین خوشنام برنج کشور و از کارخانه داران شالیکوبی و کشاورزان هستند در حال احداث می باشد که افتخاری برای مازندران است و همه خود را سرباز نظام در امر تولید و حمایت از کشاورزان می دانیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی در سر راه ادامه کارمان وجود دارد گفت: با بازدیدی که  مدیرعامل برق منطقه ای مازندران از مرکز داشتند قول مساعد جهت تسریع در برق رسانی دادند که متاسفانه برای ساخت پست برق مرکز هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان برآورد کردند که پرداخت این رقم برایمان بسیار سخت است. 

 یزدان پناه با تاکید بر اینکه با شروع بکار این مرکز ریالی از دولت دریافت نکردیم ادامه داد: تاکنون برای ساخت این مجموعه 20 میلیارد تومان هزینه شده است که برای ادامه کار تقاضای وام 20 میلیارد تومانی با بهره کمتر را داریم. 

وی آسفالت محوطه را از دیگر مشکلات مرکز عنوان کرده و از نماینده مردم آمل در مجلس درخواست کمک و مساعدت نمود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0