مدیرکل امور شهری استانداری در گفتگو با کمال نیوز:
30 خرداد 1394 ، دیدگاه 0
اجرای طرح سالم سازی دریا با همکاری 19 شهرداری مازندران / پیش بینی حضور 20 میلیون مسافر تابستانی در استان

سید محمد محمدی تاکامی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و اجرای طرح سالم سازی دریا درشهرهای مازندران گفت: ستاد گردشگری و تسهیلات سفر تابستان امسال همانند نوروز 94 می باشد.

 

 وی افزود: این ستاد تا تابستان امسال آمادگی ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران را در دستور کار خود قرار دارد.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در سطح نوار ساحلی دریای خزر در مازندران بیش از 37 طرح اجرایی می شود که از این تعداد 19 طرح توسط شهرداری های مازندران و مابقی توسط بخش خصوصی است.

 

 محمدی تاکامی بیان داشت: با توجه به ایام ماه مبارک رمضان طرح سالم سازی دریا براساس فتوای مقام معظم رهبری فعال می باشد.

 

وی یادآورشد: امسال هم همانند سال قبل تا پایان تابستان شاهد حضور بیش از 20 میلیون مسافر در مازندران خواهیم بود.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه سرانه فضای سبز شهری در این استان در سال گذشته 7/19 متر بوده است اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته در سال گذشته تاکنون این وضعیت اکنون به حدود 8/5 متر افزایش یافته که همچنان در مقایسه با برخی استانهای خشک و کویری کشور دو تا سه برابر کمتر است.

 

وی تصریح کرد: اگر اکنون فضای سبز شهری مازندران و طبیعت خدادادی که شهرهای استان ازآن برخوردارهستند دراختیار کشورهای همسایه بود به طور حتم از آن به بهترین شکل بهره برداری می کردند.

محمدی تاکامی اضافه کرد: از جمعیت یک میلیون و 740هزارنفری شهرهای مازندران باید دو میلیون و 900 هزار متر مربع فضای سبز شهری داشته باشیم که متاسفانه اکنون کمتر از نیمی از آن را در شهرهای استان شاهد هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با افزایشی دو برابری که در اعتبارات امسال برای ایجاد فضای سبز شهری مازندران اختصاص داده شده شهرهای استان شاهد جهش خوبی در افزایش فضای سبز شهری باشند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0