عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس در گفتگو با کمال نیوز:
12 خرداد 1394 ، دیدگاه 0
تحقق اقتصاد مقاومتی در حد حرف باقی مانده است / مجموع مجلس با دولت همراهی دارد

 

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز افزود: از وقتی که مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نظراتی بیان کردند بعد از آن همه آمدند همزبانی کردند و حتی سمینارها و مقالات نوشته شد ولی به صورت عملی اتفاقی رخ نداده است.


 وی تصریح کرد: حتی آن هایی که دست اندرکار اقتصاد مقاومتی بودند منظور مقام معظم رهبری را درک نکرده و تعریف آن را متوجه نشدند.


عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی همانند مقاومت نظامی است و ما اگر در بخش نظامی آن قدر امکانات آمادگی در میان مردم داشته باشیم هر وقت به کشور حمله شود مردم همانند دفاع مقدس آماده هستند که دشمنان احساس می کنند این کشور قدرت مقاومت دارد.

 

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس ادامه داد: همین تحریم ها که وجود دارد یعنی حمله اقتصادی است که فلان کالا و امکانات مواد اولیه را به ما نداده و فرهنگ مصرف گرایی را تبلیغ می کنند.


عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این که در این چند سال در بحث اقتصاد مقاومتی هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است، گفت: باید آمادگی کامل داشته و واهمه ای از تحریم ها نداشته باشیم.


یوسفیان ملا تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری این است که در بودجه سال 95 به اقتصاد مقاومتی بیشتر توجه شود که به جای حرف زدن در راستای عملی کردن آن گام بردارند.


نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان کرد: امسال هم برنامه ششم توسعه نوشته می شود و سال نخست برنامه بودجه سال 95 است که باید عملیاتی کنیم که چنین اتفاقاتی افتاده و ردیف بودجه پایه اقتصاد مقاومتی باشد.


وی با اشاره به همکاری دولت و مجلس گفت: درمجلس همه نوع افراد وجود دارد ولی مجموع مجلس با دولت همراه است که اتفاقی نیافتاده که دولت بگوید مجلس با ما همراه نیست.


نماینده مردم آمل در مجلس تصریح کرد: بیش از یک سال از عمر دولت می گذرد که تنها یک وزیر استیصاح شد و الان استیصاح چند نفر از وزرا را مجلس اعلام وصول نمی کند و هیئت رئیسه مجلس مشکلات را به جان خریده و همه این ها نشان از این است که مجلس با دولت همراه بوده و انتظار است که از سوی دولت این همراهی وجود داشته باشد.


عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بعضی بهانه و مطالبی را مطرح می کنند مانند همین مذاکرات که مجلس سر جمع حرکتی نکرده است که آقایان مذاکره کننده بگویند مجلس مانع مذاکره ما شده است بلکه اگر یک نماینده بیاید اظهار نظری کند حرف خودش بوده و حرف مجلس نیست.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0